شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل هوستا

کد: z206

گل هوستا (HOST)، گیاهی دائمی از خانواده زنبقیان (liliaceae) که بومی شمال شرقی آسیا به خصوص چین و ژاپن است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک سبک، لومی،شنی، ماسه ای ،غنی و خوب زهکشی شده
تا -15 درجه را تحمل میکند
مرطوب
محیط تاریک

دانستنی های علمی هوستا :
هوستا (HOST)، گیاهی دائمی از خانواده زنبقیان (liliaceae) که بومی شمال شرقی آسیا به خصوص چین و ژاپن است. هوستا به علت داشتن برگهای زیبا، پهن و معطر، گیاه زینتی محبوبی به شمار می آید و امروزه در آمریکا و بریتانیا نیز به وفور کاشته می شود. نام این گیاه برگرفته از نام یک گیاه شناس اتریشی میباشد. هوستا، جایزه انجمن شایستگی باغبانی را از آن خود کرده است. از هوستا به عنوان گیاه پوششی به خصوص در مناطق سایه دار استفاده میشود. از کاربردهای دیگر این گیاه: استفاده برای مرزبندی کردن، کاشت در مناطق ساحلی و باغهای صخره ای را میتوان نام برد.

خصوصیات گیاهشناسی هوستا:
این گیاه دائمی بین 0.5 تا 1 متر رشد میکند و گستردگی آن نیز تا 1 متر میباشد و 2 تا 5 سال زمان نیاز است تا این گیاه کاملا رشد کند. هوستا پس از اتمام فصل سرد، دوباره جوانه زده و رشد میکند.
به طور کلی محبوبیت هوستا به دلیل برگهای آبی-خاکستری زیبایش میباشد. این برگها بيضى شكل و موج دارند. اطراف برگها كرم رنگ بوده و همين سبب جذابيت بيشتر اين گياه مى گردد. اندازه سطح پهنك برگ در گونه هاى مختلف متفاوت است.
گلهاى هوستا به صورت مجموعه روى گلآذين قرار دارند. رنگ گلها ممكن است سفيد، بنفش يا ارغوانى باشد؛ زمان باز شدن گلها نيز در ارقام مختلف فرق مى كند، مثلا در بعضى از (هوستاها) گلها اوايل تابستان باز مى شوند و برخى ديگر در اواخر تابستان يا اوايل پاييز. گل ها شیپوری و به صورت خوشه ای میباشند. این گلها در بالای شاخ و برگ گیاه ظاهر میشوند.

شرایط محیط رشد و نگهداری هوستا:
نور: بهتر است در سایه کامل و یا نیمسایه قرار داشته باشد. به طور کلی تابش خورشید بر روی برگها ی این گیاه باعث رنگ پریدگی آن و در نهایت از بین رفتن آن خواهد شد.
خاک: خاک لومی، شنی، ماسه ای سبک ، غنی، مرطوب با زهکشی خوب برای رشد این گیاه مناسب است. خاکهای فاقد زهکشی و یا خاکهای سنگین از رشد این گیاه میکاهند. خاک باید اسیدی و یا خنثی باشد. ph خاک باید بین 6.5 تا 7.5 باشد.
دما: این گیاه تحمل دما تا -15 درجه را دارد. به طور کلی هوستا در مقابل گرما، سرما، رطوبت و خشکی مقاوم میباشد.
آبیاری: به طور متوسط صورت پذیرد.
کود: سالی یکبار زمین را توسط کود شیمیایی قوی کنید.
هرس: شاخ و برگ مرده گیاه را در پایان فصل رشد هرس کنید.

آفات و بیماریها:
آفت خاصی هوستا را تهدید نمیکند فقط مراقب راب و حلزون باشید.

ترکیبات شیمیایی هوستا:
هشدار: تغییر رنگ برگهای این گیاه نشان دهنده بیمار شدن گیاه میباشند.

تكثير هوستا:
تكثير گل هوستا به روش تقسيم بوته انجام مى شود. اسفند ماه زمان مناسبى براى ازدياد هوستا است. براى اين كار لازم است ريشه را از خاك خارج نموده و بوته ها را با ريشه هايش از هم جدا كنيم.
نحوه كاشت: برای كاشت در محلی كه قبلا زهكشی مناسبی در ان ايجاد شده اقدام به كاشت گياه ميكنيم البته يكی دو هفته قبل از كاشت كود پوسيده دامی و خاك برگ به محل كاشت اضافه نموده و سپس ريشه هاي تقسيم شده از گياه اصلی را در محل مورد نظر بكاريد.

Save

خواندن 784 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 13:51

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@