شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل پنستمون هتروفیلوس

کد: z186

گل پنستمون هتروفیلوس (BUNCHLEAF PENSTEMON) به طور گسترده در تپه های خشک و همچنین محدوده ساحل یافت می شود.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
خاک قلیایی و خاک رس PH:6-7.5
14 درجه سانتیگراد 
کمی خشک
خیلی زیاد

دانستنی های علمی پنستمون هتروفیلوس:
گل پنستمون هتروفیلوس (BUNCHLEAF PENSTEMON) گونه ای شناخته شده از گیاهان زینتی مناطق با شرایط آب و هوایی گوناگون جهان از جنس Penstemon در خانواده Plantaginaceae بومی کالیفرنیا و رشته کوه بزرگ ساحلی و کوهپایه های شمال سیرا نوادا در ایالات متحده می باشد.

خصوصیات گیاهشناسی پنستمون هتروفیلوس:
گل پنستمون هتروفیلوس در بسیاری از انواع زیستگاه های محلی از علفزار ها تا جنگل های انبوه یافت میشود. این گیاه چند ساله در تولید ساقه راست، قوی است و به راحتی بیش از یک متر در ارتفاع رشد میکند. برگ های آنها در شکل و شمایل متغیر هستند و ممکن است نزدیک به 10 سانتی متر طول داشته باشند. دامنه عمر پنستمون میتواند تا حدود (30 سال) باشد. این گیاه به طور گسترده در تپه های خشک و همچنین محدوده ساحل یافت میشوند. گل آذین آن که از تولید چندین گل دهان باز لوله ای شکل تشکیل شده تا 4 سانتی متر طول دارد. رنگ گل پنستمون هتروفیلوس ممکن است از سایه آبی مایل به بنفش تا نزدیک به قرمز باشد که از فروردین تا تیر نمایان میشود.

شرایط محیط رشد و نگهداری پنستمون هتروفیلوس:
پنستمون هتروفیلوس خورشید کامل را دوست دارد و متحمل به خشکسالی است. همچنین به خاک با زهکشی خوب نیاز دارد (خاک قلیایی و خاک رس با PH بین 6 تا 7.5 پیشنهاد میشود).درجه حرارت متوس محیط در فصول سرد و گرم سال در محدوده 5 تا 25 در جه سانتیگراد میباشد. بارش در مناطق بومی این گیاه در حدود 12 تا 30 اینچ می باشد. این گیاه در مناطق با شرایط بومی خود بسیار پایدار است و تقریباً هیچ نیازی به نگهداری و رسیدگی مخصوص ندارد.

تکثیر پنستمون هتروفیلوس:
تکثیر پنستمون با کاشت بذر در بهار یا پائیز و همچنین تهیه قلمه چوب نرم از ساقه‌هائی که گل نمی‌دهند در اواسط تابستان امکان پذیر است.

خواندن 838 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 09:02

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@