شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل کتانی

کد: z166

گل کتانی (SCARLET FLAX) گیاهی زینتی بسیار محبوب دارای کولتیوارهایی با گل هایی به رنگ های متنوع می باشد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی
مقاوم به سرما
  کمی مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گل کتانی:
 گل کتانی (SCARLET FLAX) دارای گونه های یکساله و چندساله است. ارتفاع آن حدود 30 تا 60 سانتی متر است و دارای شاخه های صاف، باریک، مومی، کشیده و بسیار منشعب است. انتهای شاخه منشعب شده و در انتهای هر انشعاب یک یا چند گل قرار دارد. گل ها شبیه یک قیف با پنج گلبرگ که هر کدام بیشتر از 3 سانتیمتر طول دارد، است. گل های کتانی یکساله در رنگ های سفید، صورتی و قرمز و گل های کتانی چندساله در رنگ های زرد، آبی آسمانی و بنفش دیده می شود. برگ ها باریک، کشیده، نوک تیز، به طول 1 تا سانتیمتر و به رنگ سبز روشن مایل به آبی است.
حداکثر گلدهی گیاه گتانی تا 2 تا 3 ماه طول کشیده و در طول تابستان گل می دهد. این گیاه زینتی بسیار محبوب دارای کولتیوارهایی با گل هایی به رنگ های متنوع می باشد.

شرایط محیط رشد گل کتانی:
به سرما مقاوم بوده و به نور فراوان خورشید، خاک با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی نیاز دارد.
میزان آبیاری گل کتانی باید متوسط و منظم باشدو ولی نباید به میزان زیادی آبیاری شود زیرا آبیاری زیاد سبب پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ گیاهچه خواهد شد.

تکثیر گل کتانی:
کتانی با بذر تکثیر می شود. انواع چند ساله از طریق بذر کاری و یا تقسیم ریشه در فصل بهار یا پاییز قابل افزایش است. هر سال شاخساره را در آخر فصل حذف می کنند و ریشه دوباره در سال بعد اندام هوایی و گل تولید می کند. گونه های یکساله را می توان به صورت مستقیم در اول بهار یا شهریور کشت کرد و سپس آن را تنک نمود. برخی ارقام را در شهریور یا اسفند در شاسی سرد خزانه گیری می کنند و سپس در بهار به زمین اصلی انتقال می دهند. البته کاشت مستقیم بهتر از نشا کردن است چون انتقال گیاه مشکل بوده و اگر با موفقیت هم انجام شود گیاه حاصل ضعیف تر از گیاه کاشته شده در محل اصلی خواهد بود. بوته هایی که از بذر کاشته شده در پاییز به دست می آیند قوی و پرشاخه بوده و زودتر به گل می روند.
بذر کتانی 20 تا 25 روز پس از کشت، جوانه می زنند. پس از خشک شدن غلاف بذرها روی گیاه، می توان بذرها را برداشت و نگهداری کرد.
هشدار: باید توجه داشت این گیاه به مصرف خوراکی نرسد.

Save

خواندن 1177 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 13:01

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@