شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل گازانیا اسپلندنس

کد: z276

گل گازانیا اسپلندنس (COASTAL GAZANIA) جنسی از خانواده ی آستراسه (Asteraceae) است که بومی آفریقای جنوبی ست.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
 خاک سبک گلدان
25 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گازانیا اسپلندنس:
گل گازانیا اسپلندنس (COASTAL GAZANIA)، یکی از گل های زیبای تابستانی است. ارتفاع گازانیا اسپلندنس به 20 تا 30 سانتی متر می رسد. برگ ها به طور طوقه ای در قاعده ی گیاه قرار می گیرد. برگ ها سرنیزه ای، گاهی کنگره کم عمق، صاف درسطح فوقانی، سفید و کرکدار در سطح پشتی می باشد. کاشت گازانیا در زمین هایی با مساحت زیاد منظره بدیعی را بوجود می آورد. درحاشیه باغچه ها، پلات بند گل دهنده مخلوط روی تیپ های آفتاب گیر و روی بالکن ها و تراس و پشت پنجره جهت تزئین کشت می شوند.
گونه ای از گازانیای زرد به نام گازانیای ظهر طلایی وجود دارد که ارتفاع آن 10 تا 30 سانتی متر و یکی از گل های زیبای تابستانی است. گازانیای ظهر طلایی برای زیبا سازی فضاهای سبز کاربرد زیادی دارد. گل آذین کلاپرک به قطر 9-7 سانتی متر گل های کناری سفید، زرد، گاهی زرد پررنگ، نارنجی و قرمز و گاهی قهوه ای رنگ هستند. گل های میانی معمولا تیره واطراف آن را دایره کم و بیش تیره با لکه های سفید یا آبی رنگ می باشد.
گازانیا اسپلندنس از لحاظ اکولوژیکی به سرما مقاوم بوده، مکانهای کاملاً آفتابی را می پسندد و در خاکهای نسبتاً سبک رشد خوبی دارد. گلهای آن برای باز شدن شدت نور زیادی لازم دارند، به طوری که در غروب و صبح زود بسته می شوند.

تکثیر گازانیا اسپلندنس:
تکثیر این گیاه از طریق کشت بذر آن امکان پذیر است. بذرها را می توان بلافاصله بعد از برداشت کشت نمود و یا اینکه آن ها را ذخیره کرد و در سال های بعد آن را کاشت.

Save

خواندن 882 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 15:42

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@