شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل آلاله صحرایی

کد: z188

گل آلاله صحرایی (CORN BUTTERCUP) از مهمترین علفهای هرز مزارع در ایران است و گلهایی به رنگ زرد ليموئي دارد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
هر خاکی، زمين‌هاي باير 
13 درجه سانتیگراد 
کمی مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی گل آلاله صحرایی:
گل آلاله صحرایی (CORN BUTTERCUP) گونه ای گیاهی دو لپه ای یکساله از جنس Ranunculus و خانواده آلالگان (Ranunculaceae) بومی اروپا است، اما می توان آن را در قاره های دیگر از جمله در شمال آمریکا و استرالیا نیز مشاهده کرد. این گیاه گاهی به عنوان گونه گیاه زینتی و گاهی اوقات به عنوان علف هرز شناخته می شود. در گذشته سالها علف هرز زراعی در بریتانیا بود، اما در حال حاضر نادر است. این گونه اغلب در مکان های مرطوب و در علفزارها یافت می شود. این گونه هم اکنون از مهمترین علفهای هرز مزارع در ایران است.

خصوصیات گیاهشناسی گل آلاله صحرایی:
آلاله صحرایی دارای ریشه ضخیم فیبری است و از گره های پایین ساقه ریشه تولید می کند. ارتفاع این گیاه 15 تا 60 سانتیمتر می باشد و زمان گلدهی آن ماه های خرداد و تیر است. بیشترین پراکنش جغرافیایی آن نیز در شمال آمریکا، درشرق واشنگتن، اورگان، کالیفرنیا، ویرجینیا، فلوریدا، می سی سی پی و کنتاکی می باشد. برگهاي آن قاعده‌اي ( طوقه‌اي) دمبرگدار میباشند. برگ‌های پايينی قاشقي شكل، با دندانه‌هاي درشت هستند. شكل كلي ساير برگ ها مثلثي، سه بخشي، لوب‌ها باريك، لوب مياني دمبرگدار است. تمام لوب ها داراي بريدگي عميق اغلب تا قاعده، با بخش‌هاي صاف يا دندانه‌ای، برگ‌هاي ساقه‌اي بالاتر بدون دمبرگ با قطعات خطي می باشند.
آلاله صحرایی گلهایی به قطر 0.4 تا 1.5 سانتیمتر و به رنگ زرد ليموئي دارد. دمگل بدون شيار، بندرت كركپوش، نهنج پوشيده از كرك هاي پراكنده، گلپوش دو رديفي، 5 كاسبرگ و 5 عدد گلبرگ زرد ليموئي دارد. شهد دان و پرچم‌های متعدد (حدود 10 عدد) دارد. گل آلاله صحرایی همچنین میوه ای فندق شکل به درازاي 6 تا 8 میلیمتر و پهناي 4 تا 5 میلیمتر، پهن،لبه دار، پوشيده از خارهائي بطول 3 میلیمتر دارد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل آلاله صحرایی:
آلاله صحرایی، خاک های لیمونی را ترجیح می دهد و در مناطق مرطوب به فراوانی می روید.

تکثیر گل آلاله صحرایی:
آلاله صحرایی بوسیله بذر تکثیر می شود.

ترکیبات شیمیایی گل آلاله صحرایی:
گل آلاله صحرایی تا حدودی سمی است و باید از خوردن آن اجتناب شود.

Save

خواندن 933 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 10:38

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@