شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل آهار برگ باریک

کد: z173

گل آهار برگ باریک (NARROWLEAF ZINNIA)، گیاهی یکساله یا چندساله بوده که بیش از 50 سانتیمتر ارتفاع خواهد داشت.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک کمی قلیایی به خوبی زهکشی شده
نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری 
کمی خشک
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گل آهار برگ باریک:
گل آهار برگ باریک (NARROWLEAF ZINNIA) گیاه زینتی "آهار برگ باریک" یا "آهار رونده" گیاهی علفی و گلدار از جنس Zinnia و بومی شمال و غرب مکزیک و بخش هایی از جنوب غرب ایالات متحده است. هیبریدهای مختلفی بین این گونه و دیگر گونه های Zinnia به وجود آمده است که به عنوان گیاهان زینتی محبوب در باغ ها کشت می شود.
آهار برگ باریک، گیاهی یکساله یا چندساله بوده که بیش از 50 سانتیمتر ارتفاع خواهد داشت. ساقه اصلی دارای تعدادی شاخه فرعی و نیز دارای کرک های کوتاه می باشد. برگ ها باریک و خطی یا بیضوی شکل به طول 2 تا 7 سانتیمتر و پهنای 4 تا 8 میلیمتر هستند. گل ها به رنگ نارنجی روشن یا گاهی به رنگ زرد دیده می شوند اما در برخی از گیاهان کشت شده، گل هایی به رنگ های سفید یا دیگر رنگ ها نیز دیده خواهد شد. دو واریته از این گیاه وجود دارد که شامل Zinnia angustifolia var. angustifolia و Zinnia angustifolia var. littoralis می باشد.

شرایط محیط رشد گل آهار برگ باریک:
گل آهار برگ باریک خاک لومی و به خوبی زهکشی شده را ترجیح می دهند. قرار گرفتن در معرض نور کامل خورشید را می پسندند.
آهار برگ باریک، خشکسالی و کم آبی را به خوبی تحمل می کند و تابستان های خشک و گرم را ترجیح می دهند. در مقابل سرما نیز مقاومتی ندارد و به راحتی آسیب می بیند. اگرچه برای رشد بیشتر و مطلوب تر به رطوبت مناسب خاک نیاز دارد اما آب و هوای بارانی و آبیاری بیش از حد برای این گیاه مضر می باشد.
مراقبت های بیشتر می تواند شامل وجین کردن، تنک کردن اطراف بوته، آبیاری منظم در روزهای گرم تابستان و احیاناً استفاده از یک کود مایع (یکبار در ماه) باشد.

تکثیر گل آهار برگ باریک:
بذر گل آهار برگ باریک را هم در خزانه و هم به صورت مستقیم در زمین اصلی می توان کشت نمود. زمان کشت بذر، پس از رفع خطر سرما در اوایل فروردین یا اوایل اردیبهشت است. نشاکاری این گیاهان مشکل است زیرا وقفه رشد و تلفات زیادی دارد. بنابراین بهتر است به صورت مستقیم کشت گردد.

Save

خواندن 1522 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 اسفند 1397 ساعت 10:15

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@