شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل استکانی باتلاقی

کد: z128

گل استکانی باتلاقی(TUSSOCK BELLFLOWER)مناسب برای فضای سبز، باغ های پوششی و باغ های صخره ای است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های شنی - لومی و حاصلخیز
نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری
مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گل استکانی باتلاقی:
گل استکانی باتلاقی (TUSSOCK BELLFLOWER) گیاهی علفی و چندساله و انبوه از خانواده گل استکانی ها (Campanulaceae) و بومی رشته کوه های کارپاتیان در مرکز اروپا است. این گیاه علفی کندرشد و چندساله با ساقه هایی طویل و گل هایی منفرد به رنگ آبی و زنگوله ای شکل می باشد. این گیاهان اولین بار در سال 1774 در باغ گیاهشناسی رویال تولید شدند. چندین کولتیوار از آنها با گل هایی به رنگ های سفید، آبی، صورتی و ارغوانی وجود دارد که به عنوان گیاهی زینتی در باغ ها مورد کشت و کار قرار می گیرند.
شرایط محیط رشد گل استکانی باتلاقی:
گل استکانی باتلاقی به عنوان گیاه زینتی مناسب برای فضای سبز، قادر به رشد در گلدان ها، باغ های پوششی و باغ های صخره ای است. این گیاه خاک های مرطوب و به خوبی آبیاری شده، غنی از مواد غذایی و شنی – لومی با پی اچ خنثی تا قلیایی را برای رشد ترجیح می دهد. همچنین به مکان های آفتابی نیاز دارد، اگرچه می تواند کمی سایه را نیز تحمل کند.
این گیاه تقریباً به تمام خاک ها و موقعیت های رشدی متحمل است اما برای رشد بهتر، مکان های کاملاً آفتابی را ترجیح می دهد. همچنین می تواند در دماهای حداقل منفی 15 درجه سانتیگراد را نیز مقاومت کند.
گونه های مختلف جنس گل استکانی دارای گیاهانی با دوره گلدهی طولانی می باشند.
با سرزنی یا حذف گل های خشک و پژمرده، گیاه مجدداً تحریک به تولید گل های جدید در فصل گلدهی می شود.
این گیاهان از نظر گرده افشانی، خود گرده افشان هستند.
تکثیر گل استکانی باتلاقی:
یکی از روش های تکثیر این گیاهان، کشت بذرهای آنها است. بذور آنها را باید به صورت سطحی در بهار و در شاسی سرد کشت کرد. این بذرها معمولاً 2 تا 4 هفته پس از کشت و در دمای 18 درجه سانتیگراد جوانه خواهند زد. ازدیاد آنها از طریق کشت بذر، بسیار آسان می باشد. وقتی که گیاهچه های حاصل از بذر به اندازه کافی بزرگ شدند، آنها را به گلدان های جداگانه ای منتقل می کنند. این گلدان ها را برای زمستان سال اول در گلخانه یا شاسی نگهداری کرده و پس از رفع خطر سرما در اوخر بهار یا اوایل تابستان به زمین اصلی یا فضای سبز و باغ منتقل می کنند.
یکی دیگر از روش های ازدیاد آنها، ریشه دار کردن قلمه ها است. قلمه هایی به طول 10 تا 15 سانتیمتر را در بهار تهیه کرده و در عمق مناسبی از خاک کشت می کنند. گلدان های کشت قلمه ها باید در مکان های کمی سایه و در شاسی سرد یا گلخانه مرطوب نگهداری شده تا ریشه دار شوند. گیاه استکانی باتلاقی ریشه دار شده را در تابستان در زمین اصلی کشت می کنند.
روش دیگر برای تکثیر گل استکانی باتلاقی، تقسیم بوته های آن در بهار یا پاییز می باشد. این روش تکثیر بسیار آسان است و می توان گیاهان تقسیم شده ی قوی و دارای ریشه های خوب را در همان ابتدا در زمین اصلی کشت نمود. ولی گیاهانی که ریشه های ضعیف تری دارند را برای ریشه دهی بهتر و مقاوم شدن، ابتدا در شاسی یا گلخانه کشت کرده و پس از استقرار به زمین اصلی منتقل می کنند. انتقال آنها در تابستان یا بهار صورت می گیرد.

Save

خواندن 1309 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 19:10

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@