شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل جاوید

کد: z156

گل جاوید ( STRAW FLOWER ) گیاهی چند ساله و گاهی یکساله و بسیار زیبا میباشد و از بهترین گلهای خشک محسوب می شود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک لومی حاصلخیز خوب زهکشی شده و مرطوبه 
27درجه سانتیگراد 
مرطوب
 زیاد

 دانستنی های علمی  گل جاوید:
گل جاوید ( STRAW FLOWER ) (کاغذی) گیاهی چند ساله و گاهی یکساله و بسیار زیبا میباشد از خانواده Asteraceae که بومی استرالیا بوده ولی امروزه دراکثر کشورها دیده میشود. زیستگاههای این گل میتواند حاشیه یک جنگل انبوه، بیابان، دامنه کوه و یا صخره های ساحلی باشد.
این گل قابلیت کاشت آسان در فضاهای آپارتمانی دارد. از گل جاوید در استرالیا به عنوان گیاهی محبوب برای کاشت در باغها نام برده میشود و در سال 1850 این گل به کشور آلمان وارد شده است.
گل جاوید از بهترین گلهای خشک محسوب می شود:
گلها در این گیاه از همان ابتدای بازشدن غنچه خشک هستند و اگر در هر مرحله رشد تا قبل از باز شدن کامل و نمایان شدن مرکز زردرنگ آن، چیده شوند و به حالت وارونه در مکانی تاریک، آویزان شوند به همان حالت خشک می شوند و حالت طبیعی خود را حفظ می کنند از این رو به این گل ever lasting flower یا همان گل جاودان می گویند. در سبدهای گل خشک از این گل به وفور استفاده میشود.

خصوصیات گیاهشناسی  گل جاوید:
گل جاوید ارتفاعی بین 50 تا 100 سانتی متر دارد و گستردگی بین 10 تا 50 سانتی متر و حدود 1 تا 2 سال زمان نیاز دارد تا به رشد نهائی خود برسد.
این گیاه از مجموعه ای از برگچه های تغییر شکل یافته و شبیه به کاه موسوم به براکته به وجود آمده است که بر این اساس به آن گل کاه نیز می گویند.
گلها در انواع رنگ های زرد، سفید، قرمز، صورتی، نارنجی دیده می شوند. دوره گلدهی گل جاوید از اواخر بهار تا اوائل پاییز می باشد.
گل ها به 2 صورت نر و ماده وجود دارند، گل های ماده فاقد پرچم هستند و کوتاهتر از گل های نر میباشند. ساقه این گیاه سبز رنگ و خشن و پوشیده از پرز میباشد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل جاوید:
نگهداری از گل جاوید به شرح زیر میباشد:
نور: بهتر است در آفتاب کامل قرار گیرد اما مکان نیم سایه را نیز تحمل می کند.
دما: تحمل سرما را ندارد دمای بین 21 تا 34 درجه دمایی مناسب میباشد.
خاک: خاک مناسب برای این گیاه خاک لومی، حاصلخیز، خوب زهکشی شده و مرطوب میباشد.
رطوبت: آبیاری نباید بیش از حد صورت گیرد ، به طور متوسط و منظم صورت گیرد بهتر است. مناسب ترین PH خاک برای رشد گیاه شش و نیم است.
در صورت کاشت در فصل زمستان دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که از ۱۸ درجه سانتیگراد کمتر نباشد.
قبل از کاشت، گلدانی را در اندازه متوسط انتخاب کرده و آن را از خاک غنی از هوموس، ماسه و بارورکننده های آلی پرکرده و سپس بذرها را در عمق ۱۵ سانتیمتری خاک کاشته و آن را آبیاری کنید. آبیاری گیاه باید بطور منظم و حداقل دو بار در هفته انجام شود. برای زهکشی بهتر می توان در کف گلدان دو یا سه سوراخ ایجاد یا از یک زیرگلدانی بزرگ استفاده کرد.گلدان ها را در مکانی نورگیر قرار دهید.
تکثیر گل جاوید:
برای تکثیر گل جاوید به شرح زیر عمل میکنیم:
تکثیر گل جاوید از طریق کاشت بذر و قلمه امکان پذیر است.
جهت تکثیر بذر، آن را می توان در بهمن ماه در گلخانه در جعبه نشا یا زیر شاسی کاشت و نشاهای حاصله را در اواخر فروردین به بستر اصلی انتقال داد.
اگر بذر در اواخر بهار در هوای آزاد در باغچه کاشته شود و پاییز آن را به گلدان انتقال دهیم از اوایل زمستان بوته ها به گل می نشینند و تا عید گلریزان آن ادامه خواهد یافت.

Save

خواندن 1546 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 12:51

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@