شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل خونی

کد: z211

گل خونی (BLLEDING HEART) گیاهی است دائمی بومی شرق آسیا، از این گل در سایر کشورها در روز ولنتاین برای هدیه دادن استفاده میشود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک غنی از هوموس و مرطوب و خوب زهکشی شده
8 درجه سانتیگراد
مرطوب
کم

دانستنی های علمی گل خونی:
گل خونی (BLLEDING HEART)، گیاهی است دائمی از خانواده Papaveraceae که بومی شرق آسیا محسوب میشود و از جنوب سیبری تا ژاپن دیده میشود. این گیاه در سال 1840 برای اولین بار توسط یک گیاه شناس اسکاتلندی از ژاپن به انگلیس فرستاده شد. نامگذاری این گیاه به علت شباهت زیاد گلهایش به قلب قرمز میباشد. از این گل در سایر کشورها در روز ولنتاین برای هدیه دادن استفاده میشود.
گل خونی در باغهای گل و نواحی معتدل که این گیاه به خوبی رشد میکند و از گیاهان زینتی محبوب به شمار می آید. از این گیاه برای مرزبندی کردن در باغها و فضای سبز استفاده میشود و به عنوان پوشش افقی در باغهای صخره ای نیز کاربرد دارد.

خصوصیات گیاهشناسی گل خونی:
ارتفاع این گیاه حدودا 75 سانتی متر میباشد و گستردگی آن 50 سانتی متر است و بین 2 تا 5 سال زمان لازم است تا گیاه به رشد نهائی خود برسد. گل خونی معمولا در تابستان و پس از اتمام شکوفایی گلها به خواب میرود.
گل خونی شاخه هایی بدون برگ و غنچه هایی به شکل قلب دارد. رنگ گلها صورتی، قرمز و یا سفید است. گلها 3 تا 5 سانتی متر طول دارند و از اواخر بهار تا اوایل تابستان بر روی شاخه ها دیده میشوند.
ریشه های گل خونی شکننده و بسیار آسیب پذیر میباشد. برگهای این گیاه سرخس مانند میباشد و دانه ها در یک غلاف بلند قرار میگیرند.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل خونی:
آب هوای مرطوب و خنک برای رشد گل خونی مناسب است و اگر در آب و هوای گرم قرار دارد باید حتما در سایه باشد.
دمای -6 تا 21 درجه برای این گیاه مناسب است.بهتر است گیاه درسایه و یا نیمسایه قرار داشته باشد. گل خونی در آفتاب رشد خوبی نخواهد داشت و به آبیاری متوسط مورد نیاز است.
خاک مناسب : خاک غنی از هوموس و مرطوب با زهکشی خوب میباشد.

تکثیر گل خونی:
به 2 طریق امکان پذیر است 1- کاشت بذر در پاییز 2- قلمه زدن گیاه در فصل خواب

ترکیبات شیمیایی گل خونی:
هشدار: تمامی قسمتهای این گیاه اگر خورده شوند باعث درد معده میشوند. دست زدن به شاخ و برگ این گیاه ممکن است باعث حساسیت پوستی شود.

آفات و بیماریها گل خونی:
بیماری خاصی این گیاه را تهدید نمیکند ولی شته ها و حلزون ها از برگ این گیاه تغذیه میکنند.

Save

خواندن 759 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 09:19

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@