شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل رز سنتیفولیا

کد: z270

گل رز سنتیفولیا (PROVENCE ROSE) که با عنوان گل سرخ پیوندی نیز در کشور نامیده میشود، معمولا صورتی رنگ است.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
 خاک سبك لومي شني يا لومي رسي با حاصلخيزي مناسب
20 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
 زیاد

خصوصیات گیاهشناسی رز سنتیفولیا:
گل رز سنتیفولیا (PROVENCE ROSE) که با عنوان گل سرخ پیوندی نیز در کشور نامیده میشود، گیاهی چندساله از جنس رزا (Rosa) و خانواده Rosaceae بومی قفقاز است. این گیاه فردی پوششی دارای بوته ای با ظاهر زیبا است که به 1.5 تا 2 متر بلندی میرسد، حالت افتادگی ساقه دارد و برگ های سبز مایل به خاکستری آن 5 تا 7 پر میباشد. دارای گل گرد و کروی با گلبرگ های نازک متعدد که با هم تداخل دارند و بسیار معطر هستند. رز سنتیفولیا معمولا صورتی رنگ است و بعضی اقسام آن سفید و مایل به قرمز تیره و ارغوانی هستند.

شرایط محیط رشد و نگهداری رز سنتیفولیا:
رز سنتیفولیا از نظر روشنایی نیازمند آفتاب کامل است و دمای ایده آل محیط رشد آن 15 درجه سانتیگراد است.
خاک سبك لومي شني يا لومي رسي با حاصلخيزي مناسب برای اغلب گونه های گل رز از جمله گل رز سنتیفولیا پیشنهاد میشود.

خواص دارویی و کاربردها رز سنتیفولیا:
رز سنتیفولیا، گل مورد علاقه زنبور عسل است و از آن به صورت تجاری برای تولید روغن و اسانس های معطر نیز استفاده میشود. این گل سرخ از گیاهانی است که در ناراحتیهای پوستی نقش مهمی را ایفا می کند و می تواند از سوراخهای ریز پوست عبور کرده و درمان خود را شروع کند. مواد مؤثره: ژرانیول- تانن ها- گلیکوزید و مواد رنگی Geraniol-tanon-gelikozid
روغن گیاهی گل سرخ می تواند در تقویت پوست بدن خصوصا صورت مفید باشد. این دارو به محض ورود به سلولهای ریز پوست باعث نرمی و لطافت آن گشته و شفافیت خاصی به آن می بخشد. این گیاه قابض و ضد تورم است و به همین خاطر از جوشانده آن علیه انگلهای روده ای استفاده می شود. در مصارف خارجی برای شستن زخمها و در حمامها نیز از آن استفاده می شود.

امروزه از گیاه گل سرخ لوسیونهایی در لابراتوارهای دارویی کشورهای اروپایی تهیه می شود. که طرفداران فراوانی دارد و در سالن های آرایش و زیبائی بکار می رود. روغن گلسرخ نیز اثرات خوب و عالی بر پوست می گذارد. و باعث طراوت و شادابی رفع چین و چروک در پوست می شود. چنانچه در صورت لکهای مقاوم وجود داشته باشد. روغن گلسرخ می تواند آن را از بین ببرد. به نحوی که تا مدت یکماه نحوی که تا مدت یک ماه از آن استفاده شود توجه داشته باشید قبل از استفاده از داروهای موضعی ابتدا به تقویت کبد بپردازید. پس از آن از داروهای موضعی مانند روغن گلسرخ استفاده نمائید.
خواص دارویی: ضد تورم- ضد عفونی زخمها- نرم کننده پوستهای خشک ترمیم کننده سوراخهای ریز پوست از بین برنده لک های صورت
طریقه مصرف: هر بار 2 تا 3 قطره از روغن گل سرخ را در محل مورد نظر ریخته و ماساژ دهید. بگذارید روغن بخوبی در پوست نفوذ کرده و پس از 12 ساعت بشوئید. در موقع شستشو از صابونهای گیاهی استفاده کنید.

خواندن 968 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 11:00

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@