شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل زغال اخته تاتاری

کد: z179

گل زغال اخته تاتاری از گونه های گیاهان گلدار از خانواده زغال اخته، درختچه ای زینتی در اندازه های متوسط و سریع الرشد است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
نواع مختلفی از خاک ها
معتدل تا سرد
مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی زغال اخته تاتاری:
گیاه "زغال اخته تاتاری" (TATARIAN DOGWOOD) یکی از گونه های گیاهان گلدار از خانواده زغال اخته (Cornaceae) و بومی سیبری، شمال چین و کرده می باشد. زغال اخته تاتاری می تواند به صورت درختچه ای کوچک رشد کرده و نیز به عنوان گیاهی زینتی در فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد. برخی از واریته های این گونه در فصل پاییز و زمستان دارای شاخه های قرمز رنگی خواهند شد که منظره زیبایی را در فضای سبز ایجاد می کند. گیاه زغال اخته تاتاری درختچه ای زینتی در اندازه های متوسط و سریع الرشد است.

خصوصیات گیاهشناسی زغال اخته تاتاری:  
برگ های زغال اخته تاتاری به رنگ سبز تیره (در برخی واریته ها به صورت ابلق)، با آرایش متقابل، بیضوی شکل، با نوک تیز، با رگبرگ های پرمانند و حاشیه ای منحنی می باشد. رنگ برگ ها در پاییز به رنگ سبز، سبز مایل به زرد یا سبز مایل به ارغوانی خواهد بود.
گل ها بسیار کوچک، به رنگ کِرِم و تشکیل شده در گل آذین هایی به صورت انتهایی و به قطر حدود 2 اینچ هستند. گل آغازی در اواخر ماه مه و اوایل ماه ژوئن انجام می شود و تشکیل گل ها نیز طی ماه های سپتامبر و اکتبر، زمانی که گیاه حداکثر شاخ و برگ را تولید کرد، صورت می گیرد.
میوه ها به رنگ سفید مایل به کِرِمی و گاهی اوقات نیز با سایه ای از رنگ آبی دیده می شوند. این میوه ها در خوشه هایی به صورت انتهایی تشکیل خواهند شد. میوه ها طی ماه های آگست به بلوغ خواهند رسید و بسیار مورد توجه پرندگان خواهند بود.
واریته های مختلفی از این گونه وجود دارد که شامل: 'Alleman's Compact'  ، 'Argenteo-marginata'  ('Elegantissima') ، 'Bailhalo' (Ivory Halo) ، 'Bloodgood' ، 'Bud's Yellow'  ، 'Gouchaultii' ، 'Siberian Pearls'  ، 'Sibirica'  و 'Spaethii' می باشد.

شرایط محیط رشد زغال اخته تاتاری:
زغال اخته تاتاری برای رشد به مکان هایی با آفتاب کامل تا کمی سایه نیاز دارد.
خاک های مرطوب و به خوبی آبیاری شده را ترجیح می دهد اما با شرایط مختلف خاکی سازگار شده است به عنوان مثال می تواند در خاک های مرطوب، خاک های خشک، خاک های فقیر از نظر مواد غذایی، خاک های فشرده و خاک های با اسیدیته مختلف نیز رشد کند. هرس شاخه های قدیمی می تواند تولید پاجوش ها و شاخه های جدید را بهبود بخشد. این عمل به خصوص در واریته هایی با رنگ قرمز ساقه بسیار مهم می باشد زیرا ساقه های تازه تشکیل شده دارای رنگ بهتر و جداب تری هستند.

کاربردها زغال اخته تاتاری:
از برخی از وارته های زغال اخته تاتاری به دلیل رنگ زیبای ساقه ها، به عنوان گیاهی زینتی در باغ ها، فضای سبز و پارک ها استفاده می شود.
در کانادا و ایالات متحده، از زغال اخته تاتاری برای جلوگیری از فرسایش خاک استفاده می شود. سیستم ریشه ای زغال اخته تاتاری سبب نگهداری و بقای خاک می شود.
در فلات هند، از میوه های زغال اخته تاتاری برای درمان سرماخوردگی و کاهش خونریزی استفاده می شود.
در برخی از نواحی، از پوست این گیاه به همراه گیاهان دیگر به عنوان تنباکو و برای سیگار کشیدن استفاده می شود.
    
تکثیر زغال اخته تاتاری:
تکثیر زغال اخته تاتاری عمدتاً از طریق کشت بذرها و نیز ریشه دار کردن قلمه های ساقه صورت می گیرد.

خواندن 1018 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 14:03

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@