شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل ستاره ای مکزیکی - شاه اشرفی مکزیکی

کد: z260

 گل شاه اشرفی مکزیکی / گل ستاره ای مکزیکی (MEXICAN ASTER) گیاهی یکساله و نیمه سخت است و می تواند خودکشتی انجام دهد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک هایی با مواد غذایی متوسط
نواحی معتدل
کمی مرطوب
 زیاد

دانستنی های علمی گل ستاره ای مکزیکی:
"گل ستاره ای مکزیکی" یا "گل ستاره ای باغی" یکی از گیاهان گلدار و علفی از خانواده ی گل ستاره ای ها (Asteraceae) و بومی مکزیک است. این گونه و واریته ها و کولتیوارهای آن به عنوان گیاهان زینتی محبوب در باغ های نواحی معتدل کشت می شوند. گل ستاره ای مکزیکی همچنین در مناطق وسیعی مانند آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، غرب هندوستان، ایتالیا، استرالیا و آسیا به صورت اهلی درآمده و کشت می گردد.

خصوصیات گیاهشناسی گل ستاره ای مکزیکی:
گل ستاره ای مکزیکی گیاهی یکساله و نیمه سخت است. ولی هر ساله می تواند با خودکشتی (ریزش بذرها و رویش گیاهان جدید) گیاهان جدیدی ظاهر گردد و چندین سال این روند ادامه یابد. این گیاه دارای ارتفاعات مختلفی از 0.61 متر تا 1.22 متر می باشد.
واریته هایی که در سایه کشت می شوند دارای گل های صورتی و ارغوانی خواهند بود. شاخ و برگ آنها بسیار ظریف و دارای بخش های نخ مانندی است که در صورت گلدهی می تواند بسیار سنگین شود. ولی این مشکل در صورتی که کشت گیاه به صورت انبوه و گروهی انجام شود حل می شود. زیرا در این صورت این برگ ها و شاخه های ظریف در هم گیر کرده و یکدیگر را در صورت سنگین شدن محافظت و ساپورت می کنند.
گل های گل ستاره ای مکزیکی می توانند پرندگان و پروانه ها را به سوی خود جلب نموده و گرده افشانی نیز توسط پروانه ها و زنبورهای عسل در باغ صورت گیرد.

شرایط محیط رشد گل ستاره ای مکزیکی:
خاک هایی با پی اچ 6 تا 8.5 و به خوبی آبیاری شده را ترجیح می دهد. گلدهی بهتر در آفتاب کامل رخ می دهد. اگرچه این گیاهان نسبت به سایه نیز مقاوم هستند.
جوانه زنی بذرها در دمای 24 درجه سانتیگراد و حدود 7 تا 10 روز طول می کشد. گلدهی معمولاً حدود 60 تا 90 روز پس از جوانه زنی بذور رخ می دهد.
گل ستاره ای مکزیکی می تواند گرما را برای مدت طولانی در صورت وجود رطوبت کافی تحمل کند. باران های شدید می تواند برای این گیاهان ایجاد مشکل نماید زیرا به دلیل ظریف بودن شاخه ها، سبب شکستن آنها خواهد شد.
    
آفات و بیماری ها گل ستاره ای مکزیکی:
حلزون ها، شته ها و شپشک ها می توانند از این گیاه تغذیه نموده و برای آن ایجاد مشکل نمایند. همچنین سفیدک پودری و ریزوکتونیا نیز از جمله بیماری های این گیاهان می باشند.

تکثیر گل ستاره ای مکزیکی:
تکثیر آنها توسط کشت بذور یا خودکشتی بذور در اواسط تا اواخر بهار صورت می گیرد. این بذرها معمولاً در دمای 24 درجه سانتیگراد به مدت 7 تا 10 جوانه خواهند زد.

خواندن 864 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 13:14

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@