شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل شاتره زرد

کد: z177

گل شاتره ی زرد در ماه های آوریل و می (فروردین و اردیبهشت) به گل می نشیند. معمولا در دامنه های مرطوب و اعماق جنگل ها می روید.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک جنگل-آهکی و با زهکشی بالا
9 درجه سانتیگراد 
 کمی مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی گل شاتره ی زرد:
گل شاتره ی زرد (YELLOW CORYDALIS) گیاهی یکساله از جنس Corydalis و متعلق به خانواده ی فوماریاسه (خانواده شاترگان) و بومی ایالات متحده است. این گیاه در ماه های آوریل و می (فروردین و اردیبهشت) به گل می نشیند. معمولا در دامنه های مرطوب و اعماق جنگل ها می روید.

خصوصیات گیاهشناسی گل شاتره ی زرد:
بلندی گل شاتره ی زرد به 30 سانتی متر می رسد. برگ ها به صورت متناوب، بدون کرک، سبز مایل به زرد و یا سبز تیره هستند. برگ ها مرکب و به صورت سوزنی تقسیم شده اند. بخش انتهایی برگ نوک تیز است.برگ هایی بالایی چسبیده به ساقه و فاقد دمبرگ هستند و لوب های کمتری دارند در صورتی که برگ های پایینی لوب های بیشتر و دمبرگ بلندی دارند.
گل ها بر روی گل آذین قرار دارند، گل آذین 8 سانتی متر طول دارد و به شکل خوشه ای است که حدود 7 تا 10 گل بر روی آن ایجاد می شود. گل ها زرد رنگ هستند و گلبرگ ها نامنظم بوده و یکی از گلبرگ ها بلند تر است. گلبرگ ها فاقد کرک هستند و لبه ی آن ها دندانه دار است و کمی به سمت بیرون خمیده شده است. گل دارای 6 پرچم است. میوه های این گیاه به شکل غلاف هستند که حدودا 2.5 سانتی متر طول و 2.5 میلی متر قطر دارند. میوه ها بدون کرک هستند. درون غلاف میوه دانه های سیاه براق و با قطر 2 میلی متر وجود دارند که وسط آن ها برجستگی هایی وجود دارد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل شاتره ی زرد:
گل شاتره ی زرد در جنگل های مرطوب و دشت های سیلابی و سرزمین های خشک رویش می کند. ویژگی مشترک این زیستگاه ها بایستی خاک آن باشد و این خاک از نوع آبرفتی و با زهکشی بالاست.

تکثیر گل شاتره ی زرد:
تکثیر گل شاتره ی زرد از طریق کاشت بذر آن صورت می گیرد.
گرده افشانی گل شاتره ی زرد از طریق خود این گیاه و همچنین حشرات و به خصوص زنبورها رخ می دهد. پروانه های نیز از این امر مستثنی نیستند این به خاطر شکل و موفولوژی گل های این گیاه است.
بذر گل شاتره ی زرد دارای دوران خفتگی است. وقتی بذرها در تابستان رها می شوند به خاطر گرمای هوا از جنین زایی در آن ها جلوگیری میشود. اما بعد از سپری شدن مرحله ی خفتگی بذرها در پاییز جوانه می زنند.

خواندن 987 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 13:19

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@