شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل شرابی

کد: z241

گل شرابی (EASTERN SWEETSHRUB)، این گیاه بسیار مناسب جهت کاربرد در فضای سبز است و هیج آفت یا بیماری شایعی ندارد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
 خاک معمولی با PH متوسط
  11 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی گل شرابی:
گل شرابی (EASTERN SWEETSHRUB) گونه ای از جنس Calycanthus در خانواده Calycanthaceae بومی جنگل های مرطوب جنوب شرقی ایالات متحده است. محدوده گسترش آن ویرجینیا، از جنوب تا فلوریدا و از غرب تا می سی سی پی است. گل شرابی هم اکنون به عنوان گیاه چشم انداز و فضای سبز در اروپا مورد استفاده زیادی قرار میگیرد. اسامی زیاد این گیاه در دنیا بیشتر اشاره به خواص معطر برگهای آن، پوست درخت، شاخه های کوچک و ریشه آن دارد. نام علمی گل شرابی به علت پتالوئید بودن کاسبرگها و شباهت انها به گلبرگ از دو واژه یونانی kaylx به معنای کاسه و Anthos به معنای گل مشتق شده است. گل شرابی گیاه بسیار مناسب جهت کاربرد در فضای سبز است و هیج آفت یا بیماری شایعی ندارد.

خصوصیات گیاهشناسی گل شرابی:
این درختچه زیبا به آرامی رشد می کند و به صورت تپه ای تا 8 فوت (2.4 متر) میتواند ارتفاع بگیرد. گل های گل شرابی سرخ جگری و پرپر می باشد. عطر آن شبیه بوی شراب است و چوب آن نیز دارای عطر مطبوعی است.
میوه های تولید شده توسط گل زیبا و غیر معمول این گیاه معطر میباشند. گل ها به رنگ قرمز زنگ زده تا قهوه ای با شکوفه به طول 1 تا 2 اینچی در طول فصل بهار ظاهر می شود و به طور متناوب پس از آن در طول تابستان نمایان است.
برگ ها مستطیلی 4 اینچی (10 سانتیمتر) طول و حدود 2 اینچ (5 سانتیمتر) عرض دارند و مخالف در امتداد طول ساقه قرار گرفته اند. آنها به رنگ سبز تیره و در قسمت پایین سبز روشن تر هستند که در پاییز به رنگ زرد روشن طلایی در می آیند.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل شرابی:
نور: سایه متوسط و روشن (نیم سایه)
رطوبت: خاک مرطوب را دوست دارد. وقتی که خاک خشک شده است، آبیاری انجام شود.(این درختچه می تواند دوره های خشکسالی در صورت لزوم زنده بمانند)
دما: 5 تا 20 درجه سانتیگراد
خاک: خاک معمولی با PH متوسط

تکثیر گل شرابی:
تکثیر گل شرابی اغلب با کاشت بذر صورت میگیرد ولی با قلمه نیز امکانپذیر است.

خواندن 836 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:03

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@