شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل صد تومانی چینی

کد: z117

گل صد تومانی چینی به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه زینتی در باغ ها با چند صد رقم گوناگون پرورش داده میشود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
لوم شنی اصلاح شده با کمپوست برگ و تکه های پوست درخت
 15 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی گل صد تومانی چینی:
این گونه برای اولین بار در اواسط قرن 18 در انگلستان معرفی شده و گونه های مختلف آن از شایع ترین گونه های باغی امروز است. این گونه اخیراً با نام علمی Paeonia lactiflora شناخته میشود Paeonia Albiflora نام علمی قدیمی آن است. این گونه همچنین با عنوان گل صد تومانی سفید شناسایی میشود. رنگ های زیادی از این گونه وجود دارد و در حال حاضر موجود است، از سفید خالص، صورتی، قرمز و... که در تجارت به صورت گل بریده بسیار پر رونق هستند.

خصوصیات گیاهشناسی گل صد تومانی چینی:
گل صد تومانی چینی(芍 یا 白芍 گیاهی گلدار چند ساله در خانواده Paeoniaceae، بومی آسیای مرکزی و شرقی از فلات تبت در سراسر شمال چین تا شرق سیبری میباشد. این گونه در حدود 60 تا 100 سانتی متر بلند میشود و برگ های آن 20 تا 40 سانتی متر طول دارد. جوانه های شکوفه آن درشت و گرد هستند و به گل های بزرگ با قطر 8 تا 16 سانتی متری با 5 تا 10 گلبرگ سفید ، صورتی ، یا قرمز بب پرچم های زرد تبدیل میشوند. 
گل صد تومانی چینی به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه زینتی در باغ ها با چند صد رقم گوناگون پرورش داده میشود. بسیاری از ارقام این گل اصلاح شده و دارای گلبرگ های اضافی است. 

شرایط محیط رشدگل صد تومانی چینی: 
مکان سایه روشن است با تنها حدود 3 تا 4 ساعت بهره گیری از نور مستقیم خورشید در حدود ظهر، خاک لوم شنی اصلاح شده با کمپوست برگ و تکه های پوست درخت با رطوبت مناسب و زهکشی خوب و حداقل دمای قابل 5- درجه سانتی‌گراد برای این گیاه توصیه میشود.  
خواص درمانی و کاربردهای صنعتی گل صد تومانی چینی:
ریشه گل صد تومانی چینی برای کاهش تب و درد ، و همچنین بر روی زخم ها برای متوقف کردن خونریزی و جلوگیری از عفونت مورد استفاده قرار میگیرد. اثر ضد انقباض و تشنج نیز در pharmacopoeia فارماکوپه ژاپن ثبت شده است. مصرف جوشانده گل صد تومانی، براي درمان آشفتگیهای روحی، زودرنجی، اشتهای زياد و بی نظمیهای گوارشی زمان قاعدگی مفيد است.
تکثیر گل صد تومانی:
تکثیر گل صد تومانی بيشتر بوسيله تقسيم پاجوشهای ريشه در پائيز يا اواخر اسفند انجام میشود. ولی بايد در نظر داشت كه تقسيم ريشه گل صد تومانی زودتر از 3 يا 4 سال يكمرتبه نبايد صورت گيرد والا بوته‌های كه زودتر جابجا شوند هيچوقت گل نخواهند. 

خواندن 1369 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 18:28

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@