شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل مینا

کد: z126

 گیاه مینا (OX-EYE DAISY) خود بارور است یعنی همزمان نر و ماده می باشد و گرده افشانی توسط زنبورها، مگس و سوسک ها انجام میشود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک رس،لوم،شنی با قدرت زهکشی بالاو غنی
14 درجه سانتیگراد
مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی گل مینا:
 گیاه مینا از خانواده Asteraceae (گل ستاره ای) میباشد و بومی اروپا و مناطق معتدل آسیا میباشد ودر شمال ایران نیز به خوبی می روید. گل مینا قابلیت رشد در مراتع و مزارع و جنگل را دارد. این گونه به بخشهایی از ایالات متحده آمریکا و استرالیا و زلاند نو معرفی شد و در حال حاضر گیاهی رایج میباشد ولی در برخی زیستگاهها آن را بعنوان گیاهی مضر میدانند زیرا میزبان یک سری بیماریها می باشد که بر سایر محصولات کشاورزی اثر گذار است.

خصوصیات گیاهشناسی گل مینا: 
گل مینا یک گیاه همیشگی میباشد به ارتفاع61 سانتیمترو عرض 30 سانتی متر. برگهای سبز تیره در هر 2 طرف ساقه وجود دارند و برگ پایه (وسطی) قاشقی شکل و دندانه دندانه میباشد، برگهای بالایی کوتاهتر و چسبنده میباشد. سر کوچک این گل که بیش از 5 سانتیمتر نمیباشد، شامل 20 گلچه سفید میباشد که یک قرص زرد را در بر گرفته. گل مینا خود بارور است یعنی همزمان نر و ماده میباشد و گرده افشانی توسط زنبورها، مگس و سوسک ها انجام میشود. شکوفایی این گل از اواخر بهار تا پاییز میباشد.

شرایط محیط رشد گل مینا:
این گیاه به حداقل روزی 4 ساعت آفتاب نیاز دارد تحمل سردی هوا تا 6- درجه را دارد ولی بهتر است در معرض بادهای سرد و خشک قرار نگیرد و به خاکی مرطوب و غنی با قدرت زهکشی بالا نیاز دارد.
این گیاه دارای خاصیت دارویی است و در درمان سردردهای میگرنی بسیار موثر است.از دانهٔ این گیاه روغن گل مینا یا EPO تهیه کرده در کشورهای اروپایی در داروخانه بنام کپسول اپو به فروش می‌رسد. اپوکپسول حاوی ۲۵۰ میلی گرم و یا ۵۰۰ میلی گرم روغن گل مینا است. علاوه بر این مخلوط روغن گل مینا + ویتامین E به نام Efamol و نیز مخلوط روغن گل مینا + روغن ماهی را به نام Marin cap به فروش می‌رسانند. روغن گل مینا حاوی اسیدهای چرب ضروری ازنوع اسید لینوئیک (۷۰ درصد) و اسید گامالینوئیک (۹ درصد) می‌باشد.اسیدهای چرب ضروری برای رشد و تکثیر سلول‌های بدن ضروری هستند.

نحوه تکثیر گل مینا:

گل مینا از انواع گیاهان زیبا با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. بهترین زمان برای کاشت گل مینا ، اوایل بهار بوده و مناسب ترین روش برای کاشت از طریق بذر گیاه است. قبل از کاشت، گلدان را از خاک سبک و غنی از بارورکننده های مناسب پر کنید و دانه ها را در عمق سه سانتیمتری خاک بکارید. حداقل فاصله میان دانه ها باید ۲۴ سانتیمتر باشد. گلدان ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید.
این گیاه برای رشد نیازمند قرار گرفتن و به مدت حداقل چهار ساعت در روز در برابر نور خورشید است. گلدان ها را دو تا سه بار در هفته، آبیاری کرده و قبل از هر بار آبیاری دقت کنید، خاک گلدان خشک باشد. برای زهکشی بهتر می توان، دو یا سه سوراخ در کف گلدان ها ایجاد کرد. این گیاه از انواع گیاهان سه ساله است و حدود سه یا چهار سال پس از کاشت اولیه گل می دهد.

خواندن 1635 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 19:04

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@