شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل پامچال هورتنسیس

کد: z154

گل پامچال هورتنسیس (POLYANTHUS) دارای 400-500 گونه از گیاهان کم رشد و گیاه چند ساله  است که عمدتا در فصل بهار، گل میدهد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک برگ و تورب خزه PH=6.5
10 درجه سانتیگراد 
مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی  گل پامچال:
گل پامچال هورتنسیس (prɪmjʊlə ) از جنس Primula دارای 400-500 گونه از گیاهان کم رشد در خانواده Primulaceae می باشد. بعضی انواع آن عبارتند از primrose, auricula, cowslip and oxlip. بسیاری از گونه ها برای مصارف زینتی افزایش یافته است. آنها بومی مناطق معتدل نیمکره شمالی، از جنوب به کوه های گرمسیری در اتیوپی، اندونزی و گینه نو و مناطق معتدل در جنوب آمریکا است.
این گیاه چند ساله عمدتا در فصل بهار، گل میدهد و می تواند به رنگ های بنفش، زرد، قرمز، صورتی، یا سفید باشد. فصل گل دهي آن زمستان و اوايل بهار است.
بذر گل پامچال هورتنسیس به سرعت قوه ناميه (زمانيكه بذرهای گياهی تحت شرايط محيطی نامساعد قرار گيرند‌، فعاليتهای متابوليسمی آنها به حداقل می رسد و اصطلاحاً بذرها به خواب می روند و به محض مساعد شدن شرايط جوانه می زنند) خود را از دست می دهد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل پامچال:
بسیاری از گونه های آن با آب و هوای کوهستانی و نسبتاً سرد سازگار هستند. به طور کلی، آنها ترجیح می دهند نور آفتاب را به صورت غیر مستقیم دریافت کنند.
گل پامچال رشد خوبی در خاک سست غنی شده با مقدار زیادی از خاک خاک برگ و تورب خزه PH=6.5 و نیاز به شرایط مرطوب دارد. مالچ برای کاهش گرما و حفظ رطوبت در تابستان و زمستان از گیاه محافظت میکند.
آنها باید به طور منظم آبیاری شوند و هرگز نباید خاک گلدان خشک شود.
گیاهان Primula به عنوان غذا توسط لارو (caterpillars) از برخی از گونه های پروانه مورد استفاده قرار میگیرند.

خواندن 3279 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 12:52

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@