شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل گندمگون

کد: z225

گل گندمگون (QUAKING GRASS) در آب و هوای مدیترانه ای بخصوص در استرالیا، شمال آمریکا و جنوب آفریقا به وفور یافت میشود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک رس،لوم،خاکهایی با قدرت جذب بالا و بارور
 29 درجه سانتیگراد
مرطوب
 زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گل گندمگون:
گل گندمگون (QUAKING GRASS)، این گیاه بلند و باریک است و ارتفاع آن بین 0.5 تا 1متر تغییر میکند و افراشته می ایستد. طول عمر گل گندمگون یک سال میباشد. رنگ برگهای این گیاه نسبت به علفهای معمولی کمرنگ تر است و برگها پیچ و تاب قابل توجهی دارد، همین خصوصیت باعث می شود همزمان این گیاه، دانه نیز تلقی شود. ساختارهای گره مانند روی هر شاخه نشان دهنده میزان بلوغ این گیاه میباشد. سر گندمگون (گل آذین) متشکل از 10 سنبلچه بر روی ساقه است.
دانه گندمگون بیضی شکل و بین 10 تا 20 میلیمتر طول دارد، سنبلچه شامل لایه های متداخل است که در بین هر 2 لایه یک دانه وجود دارد. میوه گندمگون بسته به بلوغ ممکن است رنگ سبز، کرم، قهوه ای داشته باشد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل گندمگون:
گیاه گندمگون به نور آفتاب زیاد ورطوبتی در حد متوسط نیاز  دارد، در برف اصلا دوام نمیاورد ولی سرمای هوا را تا منفی پنج درجه تحمل میکند.
این گیاه جزء غلات به حساب می آید و میوه این گیاه قابل خوردن میباشد و دارای مقدار قابل توجهی فیبر میباشد.و به همین جهت گندمگون نیز نامیده میشود.
ممکن است گل گندمگون با گیاه Briza minor  اشتباه گرفته شود زیرا معمولا این 2 گیاه در کنار یکدیگر می رویند ولی از روی سنبلچه این 2 گیاه میشود آنها را تشخیص داد زیرا Bizar minor گیاه کوچکتری است و سنبلچه آن بین 4 تا 5 میلیمتر است در حالیکه سنبلچه Briza maxima بین 10 تا 20 میلیمتر طول دارد.

Save

خواندن 780 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 10:00

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@