شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل گوشواره

کد: z215

گل گوشواره (FUCHSIA HYBIRDS) یک نمونه بسیار عالی به عنوان گیاه زینتی و کاشت در باغ ها است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
 غنی-نگهدارنده رطوبت
28 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
 متوسط

دانستنی های علمی گل گوشواره:
گل گوشواره (FUCHSIA HYBIRDS)، نخستین بار این گیاه در جزیره Caribben ،Haita در سال 1703 کشف شد و به نام یک گیاه شناس آلمانی نامیده شده. ولی معمولا این گونه بومی جنوب آمریکا می باشد. تا امروز 110 گونه از این گیاه شناخته شده است. جنس fuchsia متعلق به خانواده onagraceae است و در طول نیم قرن fuchsias در امتداد سواحل اقیانوس آرام و آمریکای مرکزی و جنوبی و همچنین نیوزلند و تاهیتی کشف شده است.

خصوصیات گیاهشناسی گل گوشواره:
گل گوشواره معمولا به صورت بوته می باشد با بلندی 4-0.2 متر و با قد متوسط 1.5 متر ولی یک گونه خاص نیوزلندی با نام Fuchsia excorticata به صورت درخت می باشدکه بین 15-12متر رشد می کند. گل گوشواره اکثرا در مناطق استوایی و نیمه استوایی یافت می شود. گل گوشواره می تواند همیشه سبز باشد و یا بسته به نوعش گل خود را در زمستان از دست بدهد
فصل گلدهی گل گوشواره پاییز و زمستان است و در مناطق گرمسیری در تمام سال گل دارد. گل این گیاه به صورت زنگ های سرازیر و شبیه گل انار است رنگ این گلها می تواند سفید، قرمز، بنفش، آبی، نارنجی باشد. گل گوشواره دارای میوه میباشد میوهایی در ابعاد 25-5 میلی متر و به رنگ قرمز تیره بصورت میوه توتی و دارای تعداد زیادی دانه کوچک میباشد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل گوشواره:
گل گوشواره به نور فیلتر شده فراوان نیاز دارد. یعنی اگر گیاه یکباره از خانه به باغچه منتقل شود نمیتواند شدت نور را تحمل کند ولی اگر زیر سایه درختان باشد عالی میشود. همچنین در خانه پشت پنجره‌های شرقی و شمالی نگهداری میکنند. در گلخانه‌ های شیشه‌ای بهتر است توری سایه‌انداز (شید) داشته باشد. این گیاه به خاک غنی و نگهدارنده رطوبت نیاز دارد. گیاه به آب متوسط نیاز دارد.
گل گوشواره یک نمونه بسیار عالی به عنوان گیاه زینتی و کاشت در باغ ها است. برای ایجاد یک پرچین رنگارنگ می توان از واریته های مختلف fuchsias استفاده کرد. برای پوشش ایوان یا داربست نیز استفاده می شود.

تکثیر گل گوشواره:
روش تکثیر این گیاه به صورت قلمه و بذر می باشد. بهترین روش برای تکثیر قلمه گیری از نوک ساقه است قلمه ها به آسانی در گلدان متوسط ریشه می زنند یا حتی در یک لیوان آب . باید در یک محیط روشن و خنک و دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد. همچنین با روش خوابانیدن نیز می توان آن را گسترش داد فقط باید در قسمت هایی بین ساقه و زمین اتصال بوجود آید و با خاک پوشیده شود. بسیاری از این گیاهان در محیط ها ی با هوای مرطوب ریشه هوایی ایجاد می کنند.

Save

خواندن 738 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 13:45

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@