شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل آبنباتی

کد: z151

گل آبنباتی (CANDY CORN PLANT) گیاهی همیشه سبز و شبیه درختچه و پرزدار است با گلهایی به رنگ نارنجی مایل به قرمز.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک مرطوب و اسیدی
20 درجه سانتیگراد
مرطوب
متوسط

 دانستنی های علمی گیاه آبنباتی(Candy corn plant):
گیاه آبنباتی Candy corn plant  که در سال 1850 کشف شد از خانواده گیاهان Rubiaceae میباشد اگرچه اصلا شباهتی به گیاهان این خانواده ندارد. گیاه آبنباتی بومی آمریکای جنوبی میباشد و به علت شباهتی که گل این گیاه به آبنبات هالووین دارد اینگونه نامیده شده است. گیاه آبنباتی گیاهی همیشه سبز میباشد و برای پرورش در گلخانه مناسب است. گل این گیاه برای زنبورها، پروانه ها و پرندگان جذاب میباشد.

خصوصیات گیاهشناسی گیاه آبنباتی:
گیاه آبنباتی  شبیه درختچه میباشد و گیاهی پرزدار است که دارای گلهایی به رنگ نارنجی مایل به قرمز میباشد. گلهای گیاه آبنباتی اواسط تابستان شکوفا میشوند و گلهایی بلند و باریک هستند که در پایه نارنجی و در نوک زرد میباشند و 2.5 سانتیمتر میباشند. برگهای این گیاه در زمستان نمی ریزد. ارتفاع این درختچه تا 3.5 متر نیز میرسد اگرچه اغلب تا 2 متر رشد میکنند.

شرایط محیط رشد و نگهداری گیاه آبنباتی:
دمای مناسب برای نگهداری گیاه آبنباتی دمایی بین 16 تا 24 درجه میباشد در روزهای گرم و خشک این گیاه به بیش از یکبار آبیاری نیاز دارد ولی در فصل زمستان فقط خاک باید مرطوب نگه داشته شود. خاک مناسب برای رشد گیاه آبنباتی خاک مرطوب و اسیدی میباشد. گیاه آبنباتی در زیر نور آفتاب رشد بیشتری خواهد داشت. در بهار به علت نوسان بالای دما بین ساعات روز و شب و باران مکرر ،بیماریهای قارچی افزایش پیدا میکنند که بهتراست هر 2 هفته یکبار از کود پتاسیم رقیق شده استفاده شود.

تکثیر گیاه آبنباتی:
تکثیر گیاه آبنباتی از طریق قلمه زدن صورت می گیرد، زمان مناسب برای قلمه زدن بهار و یا اوایل تابستان میباشد. قلمه را باید از قسمت سالم ساقه گیاه جدا کرد که جوانه نیز ندارد. ظرفی که قلمه در آن قرار دارد اگر با پلاستیک شفاف پوشیده شود باعث حفظ رطوبت میشود و باید در جای گرم قرار گیرد و دور از تابش مستقیم نور خورشید.

Save

Save

خواندن 1248 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 12:45

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@