شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل ارکیده

کد: G533

یکی از گل های زیبای آپارتمانی ارکیده است که بعضی از گونه های مقاوم آن مناسب برای داخل خانه و آپارتمان است.

 

 

دانستنی های علمی درباره گل ارکیده :

* برای نگهداری گیاه را در اسفندماه به گلدانی حاوی مخلوطی از خاک برگ، پیت و خاک معمولی منتقل کنید و در ابتدا به میزان کم آب بدهید... درهمان حال به  دفعات زیاد  با آبی که فاقد مواد قلیایی است روی برگ ها آب بپاشید یا گلدان را در محل مربوطی برابر نور و به دور * از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید.در نیمه دوم فروردین ماه هنگامی که ریشه ها به اندازه کافی رشد کردند، آب فراوان را فراموش نکنید. در این هنگام چنانچه بخواهید روی گیاه آب بپاشید بایستی دقت کنید تا فقط برگ ها خیس شوند.

* حرارت مناسب برای گل ارکیده ۱۵ درجه سانتگیراد است. در زمستان لازم است گلدان را در مکان سردی زیر ۸ درجه سانتیگراد حرارت قرار دهید و از میزان آب بکاهید.تکثیر ارکیده به روش تقسیم در بهار امکان پذیر است.

توصیه های ارکیده ای :

  • آب ولرم اسپری کنید

  اگر ارکیده را در هوایی گرم و خشک نگهداری کنید، غنچه های آن منقبض و خشک میشوند پس در چنین شرایطی هر روز یکبار با آب ولرم بدون املاح، گیاه را اسپری کنید.

  • گیاه سرمایی

 در شبهای سرد زمستان ممکن است گیاه ارکیده شما سیاه شود. در این اوضاع گلدان را به محل گرمتر ببرید.  البته گرما هم نباید بیش از اندازه باشد.

  • 27 درجه - دقت کنید

 آبیاری بیش از حد گیاه ارکیده سبب ریزش برگ های آن میشود. اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید آب اضافی گلدان را خالی کنید. اگر هم رشد گیاهتان خود به خود متوقف شد احتمالا به خاطر سردی هوا بوده. فراموش نکنید حداکثر درجه حرارت برای گیاه ارکیده در تابستان باید 27درجه و در زمستان 10درجه باشد. پس مراقب شرایط آب و هوایی گیاه خود باشید.

* ارکیده‌ها امروزه درتمام دنیا بخصوص اروپا، آمریکا و آسیای دور از پر فروشترین و جذابترین گیاهان برای خانه‌ها، آپارتمانها، رستورانها، هتلها و مراکز عمومی دیگر هستند. این محبوبیت به دو دلیل حاصل شده‌است. اول اینکه این گیاهان بسیار کم توقع بوده و با نگهداری اندکی به محیط خو میگیرند. و از طرف دیگر وقتی گل دهی بکنند گلهاشان تا ماهها زیبا و درخشنده باقی میماند (حدود سه تا شش ماه بسته به محیط و شرایط)

* شکل عجیب و جدید شکوفه‌های این گیاه توجه همه را جلب میکند و باعث میشود اسامی متختلفی به آن داده شود. ارکیدها از خانواده Orchidaceae یا ثعلب‌ها هستند و گونه‌های وحشی آن در ایران (شمال ایران و احتمالا جاهای گرمتر دیگر) وجود دارند. نوعی ثعلب در کوههای باغرو (ادامه سلسله کوههای البرز به سمت آستارا و اردبیل) وجود دارد که نوعی اسانس بستنی از آن استخراج میشود و برخی گونه‌ها نیز مصارف دارویی دارند.

خواندن 898 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 11:47

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@