شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل شیپوری طلایی

کد: G520

گیاه گل شیپوری زرد چند ساله و متعلق به خانواده ی آراسه است. این گیاه دارای ریزوم ضخیم و گوشتی و برگ های بزرگ و چرمی شکل است.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
اسیدی و خنثی با زهکشی کم
  22 درجه سانتیگراد
 کمی مرطوب
 زیاد

دانستنی های علمی درباره گل شیپوری :
* گیاه گل شیپوری زرد چند ساله و متعلق به خانواده ی آراسه است. این گیاه دارای ریزوم ضخیم و گوشتی و برگ های بزرگ و چرمی شکل است. گل های آن به شکل شیپورهای زرد هستند و در اواخر بهار و تابستان به گل می نشیند. این گیاه همیشه سبز است و گاهی بر روی برگ های آن خال های سفیدی دیده می شود.
* این گیاه بومی مناطق گرمسیری است و در برابر سرما آسیب پذیر است. بیشتر در مناطق گرم در بیرون از گلخانه و در مناطق سردسیر درون گلخانه پرورش می یابدو استفاده ی تزیینی دارد و به صورت شاخه ای به فروش می رسد.
* ارتفاع گل شیپوری طلایی به 30 الی 60 سانتی متر می رسد.
* برای تکثیر آن می بایست از روش تقسیم ریشه و ریزوم و یا پیازها استفاده کرد. گل های این گیاه عقیم هستند و بذر تولید نمی کنند و میوه نمی دهند. این گیاه فقط از طریق رویشی تکثیر می کند.
* بخش هایی از این گیاه سمی هستند. حمل کردن و دست زدن به بخش هایی از این گیاه می تواند موجب خارش پوست و یا ایجاد آلرژی شود.

خواندن 802 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 11:19

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@