شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه تولمیا منزیسی

کد: G516

گیاه تولمیا (YOUTH ON AGE) یک گیاه همیشه سبز از خانواده saxifragaceae است.که بومی منطقه آمریکای شمال غربی می‏باشد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک گلدان با زهکشی بالا
15 درجه سانتیگراد
خیلی مرطوب
کم

دانستنی های علمی درباره گیاه تولمیا (YOUTH ON AGE):
* گیاه تولمیا (YOUTH ON AGE) یک گیاه همیشه سبز از خانواده saxifragaceae است که بومی منطقه آمریکای شمال غربی می‏باشد. ارتفاع و پهنای این گیاه در حدود 70 سانتیمتر است و دارای ریزوم‌‌های رونده و حاوی تار می‌باشد كه برگ‌های زیبای اين گياه تقریبا شبیه برگ‌های افرا هستند.
* معمولا در اواخر مهرماه، روی شاخه ‏های باریك گیاه كه در حدود 45 تا 60 سانتیمتر طول دارد گل‏های لوله‏ای سبز- سفید با رگه‏ های قرمزبه طول 5/1 سانتیمتر ظاهر می‌شوند. البته باید اشاره داشت که گل‌ها ارزش زینتی چندانی برای تولمیا ندارند و این برگ‌های گياه هستند که نقش مهمی در زیباسازی گیاه ایفا می‌کنند.
* تولمیا به نور متوسط و گرمای معمولی نیاز دارد. خاك مصرفی گياه بهتر است كه همیشه خیس یا مرطوب و کمی اسیدی باشد و بهترین ترکیب آن مخلوطی از خاک باغچه به همراه خاکبرگ و زهکشی مناسب است.
* تولیما به طور جالبی روی برگ‌هایش و در انتهای ریزوم‏های خود، شروع به تولید نهال جدیدی می‌نماید و به همين دليل، این گیاه گزینه مناسبی برای استفاده در سبدهای آویز آپارتمان‏هاست.
* لكه‏ های سوخته روی برگ‌های این گیاه در اثر نور مستقیم آفتاب ایجاد می‌شود. هوای سرد، در زمستان و آبیاری بیش از اندازه، برگ‌ها و ساقه ‏ها را می‌پوساند.
* در صورتی كه رشد گیاه متوقف شد و در هنگامی كه برگ‌های جوان هم ریز هستند، گلدان را تعویض كنید یا از كودهای مایع هر دو هفته یك‏بار استفاد نمایید. هوای گرم نیز می‌تواند برگ‌های تولمیا را قهوه‏ ای رنگ و لوله‏ای شکل كند كه برای جلوگيری از اين عارضه بهتر است گلدان را به محل‌ خنك‏ تر منتقل نمود.
* فصل بهار بهترين زمان براي ازدياد اين گياه مي‏باشد، به طوري كه از اواسط بهار تا اواخر تابستان، به دو روش می‌توان این گیاه را تكثیر كرد. آسان‌ترین روش این است كه یكی از برگ‌ها را همراه با گیاهچه‏ ای كه روی آن شكل گرفته، بدون اینكه از پایه مادری جدا كنید روی سطح خاك محكم نماييد. در روش دیگر، برگ‌های دارای گیاهچه را به همراه 5/2 تا 3 سانتیمتر از ساقه جدا كرده و دمبرگ یا همان انتهای ساقه را در گلدان محتوی كمپوست مخصوص بذر و قلمه فرو ببرید. می توان از کاشت بذر نیز برای تکثیر این گیاه استفاده نمود.

Save

خواندن 687 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 11:16

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@