شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه نِرتِرا

 کد: G508

گیاه نِرترا (CORAL BEAD PLANT) یک گیاه پوششی زمین با میوه های کوچک نارنجی رنگ می باشد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
متوسط تا غنی با زهکشی کامل
13 تا 18 درجه سانتیگراد 
مرطوب
متوسط

 

دانستنیهای علمی درباره گیاه نرترا (CORAL BEAD PLANT):
گیاه نِرترا (CORAL BEAD PLANT) یک گیاه پوششی زمین با میوه های کوچک نارنجی رنگ می باشد. نواحی زیست این گیاه دامنه ی بزرگی از اقیانوس آرام، جنوب شیلی و غرب آرژانتین تا گواتمالا را در بر می گیرد. در نواحی گرمسیری غرب اقیانوس آرام، نرترا در ارتفاعات بلندتر یافت می شود. بعنوان یک گیاه گلدانی مدرن به شمار می رود.

خصوصیات ظاهری گیاه نرترا :
گلهای نرترا سبز رنگ است که در بهار ظاهر شده و میوه آن به تدریج تا آخر تابستان رنگ قرمز به خود می گیرد. هنگاه گلدهی، گلهای نرترا تمام سطح گلدان را پر می کند. دارای ساقه های خزنده و پرپشت بوده و در مدت زمان کمی ریشه های نابجای زیادی تولید می کند و از این طریق بخوبی گسترش می یابد. ریشه های گیاه بصورت سطحی بوده و نیازی به گلدانهای عمیق برای نگهداری و پرورش نرترا نمی باشد. زیبایی این گیاه به خاطر میوه گرد و قرمز و تسبیح مانند آن است که آن را به همین نام دانه تسبیح نیز می گویند.

شرایط محیط رشد گیاه نرترا :
نرترا بعنوان یک گیاه درون خانه، گیاهی است که تقریبا سخت نگهداری می شود و به کسانیکه در مراحل ابتدایی پرورش گیاه درون خانه هستند توصیه نمی شود. خاک این گیاه باید خلل و فرج زیادی داشته باشد. گلدانها باید در نور زیاد تا نیمه سایه به دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شوند. در طول تابستان نرترا باید به فضای بیرون خانه منتقل گردد اما باید بسیار مراقب بود که از آفتاب مستقیم آفتاب در امان باشد. دمای محیط اطراف نرترا نباید خیلی گرم و یا دمای کمتر از 8 درجه سانتی گراد باشد. خاک مورد نیاز نرترا مخلوط خاک برگ، خاک باغچه و ماسه می باشد. اضافه کردن پرلیت به بستر نگهداری این گیاه به رشد بهینه ی آن کمک می کند. در حین مراحل رشده از کودهای تقویتی بهره می گیرد. این گیاه به آبیاری زیادی احتیاج داشته و همیشه باید خاکش مرطوب باشد. گیاهانی که بیش از حد گرم باشند (محل نگهداری آنها)، پس از گلدهی از تولید میوه های کوچک در آنها جلوگیری بعمل می آید. اگر در معرض آفتاب شدید نهاده شود، موجب سوختگی برگها و میوه ها در نرترا می شود. در طول بهار و تابستان این گیاه نیاز به مِه پاشی (اسپری کردن ملایم آب) برای گلها و میوه ها دارد و در پاییز و زمستان هفته ای یک یا دوبار مِه پاشی نرترا کفایت می کند.

نحوه تکثیر گیاه گیاه نرترا:
برای تکثیر گیاه نرترا دو روش وجود دارد. روش اول نکثیر با بذر بوده و در اواخر زمستان می توان به کشت بذر اقدام کرد. برای روش دوم که استفاده از قلمه های شاخه و یا تقسیم بوته نرترا می باشد. باید در بهار اقدام به گرفتن قلمه و کاشت در گلدان جدید در بستر مناسب نمود. این گیاه در فصل زمستان استراحت می کند و تا سال بعد آماده تولید می شود. در صورت نیاز، تعویض گلدان باید در فصل بهار انجام گیرد. در سال دوم اگر خاک بستر کاشت نرترا گرم نگه داشته شود، گیاه به گل رفته و به زیبایی گل افزوده می شود. بهترین روش برای تکثیر همان روش تقسیم بوته می باشد.

هشدار: میوه های کوچک نرترا در مطالعات کمی سمی شناخته شده اند . در کودکان و حیوانات که این میوه را بیش از حد خورده بودند علائم ملایم مسمومیت دیده شده است. قبل از مصرف با یک متخصص گیاهان دارویی مشورت شود.

 

Save

خواندن 682 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 11:06

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@