شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه هویا کا نوزا

کد: G540

* این پیچ زینتی گرمسیری و همیشه سبز است و گل های بسیار درخشان آن به ندرت و به صورت مجتمع ظاهر می شود.

 دانستنی های علمی درباره گیاه هویا کارنوزا :

* اين گياهان دارای دو فرم ابلق می باشند که عبارتند از: H. C. variegata که دارای برگهای زيبای سبز مايل به آبی با کناره های سفيد متمايل به صورتی است و H. C. compacta که برگهای آن دارای کناره های سبز تيره با مرکز طلائی و برگهای آن شكل روبان می باشد.
* این پیچ زینتی گرمسیری و همیشه سبز دارای برگ های ضخیم به رنگ سبز تیره است و گل های بسیار درخشان آن به ندرت و به صورت مجتمع ظاهر می شود.
* گیاه هویا کارنوزا به مخلوطی مساوی از خاك باغچه و پيت و کمی ذغال کوبيده و ماسه احتياج دارد .
* در زمستان به حد اقل ١۶ درجه سانتيگراد حرارت نياز دارد .
* گلدان نبايد مانع خروج آب اضافی گردد . در طول زمستان بايد از آب دادن زياد خود داری کرد . برعكس در بهار و تابستان بايد به اندازه کافی آب در دسترس گياه باشد.
* اين گياهان به روشنائی نسبتأ زياد احتياج دارند
* رطوبت هوا در طول بهار و تابستان بايد باندازه کافي باشد ، بويژه در هوای گرم احتياج رطوبتی بيشتر مي شود و بايد آنرا با اسپری دستی آبپاشی نمود و هواي تازه در اختيارش گذاشت .
* تعويض گلدان در اواخر زمستان انجام می گيرد . در تابستان هر سه هفته يكبار کود رقيق به گياه داده شود . با وجوديكه اين گياهان درگلدانهاي کوچك نيز گل ميدهند ولي بهتر است که آنها را در گلداني نسبتأ بزرگ کاشت .
* معمولاً پیچ شمعی Carnosa به پايه اي از نی يا چوب که در وسط گلدان بعنوان قيم قرار ميدهند بسته ميشود .
* اين گياه به هرس نياز ندارد ولي برای آنكه گياه پرپشت شود جوانه انتهائی ساقه را پنسمان نموده تا امكان رشد شاخه هاي جانبی بيشتر شود .
* بهترین زمان شکوفه دهی این گیاه زمانی است که در گلدان محدود است ، بنابراین تغییر به گلدان بزرگتر تنها هر چند سال یکبار و یا وقتی که مورد نیاز است باشد.
* اين گياهان معمولا بدون آفت می باشند ولي دراثر آب زياد به يك بيماری فيزيولوژی مبتلا شده و برگها قهوه اي رنگ ميگردند و گياه خشك می شود .
* اين گياه به دو طريق قلمه زدن و خواباندن تكثير ميشود: تكثير بوسيله قلمه : در ماههاي ارديبهشت ، خرداد شاخه هائي بطول 12 تا 15 سانتيمتر از گياه گرفته و در مخلوطی از ماسه و پيت در 16 - 18 درجه سانتيگراد حرارت قرار می دهند تا ريشه ها ظاهر شوند . رطوبت بايد باندازة کافی باشد و برای تأمين رطوبت بهتر است که از Terrarium استفاده شود . تكثير بوسيله خواباندن : اين گياهان را ميتوان بوسيله خوابانيدن در فروردين ماه نيز ازدياد کرد .

خواندن 1053 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 18:36

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@