شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه کالانکوئه

کد: G532

این گیاه علاقه زیادی به نور دارد. در زمستان آن را داخل آپارتمان و نزدیک به پنجره‌های آفتابگیر قرار دهید

 دانستنی های علمی درباره گیاه کالانکوئه :
* سرزمین مادری: ماداگاسکار در خانواده کراسولاسه گیاهانی با برگ‌های گوشتی وجود دارد که زیبایی آن‌ها به برگ‌های آبدار و ضخیمشان است اما زمانی زیبا‌تر می‌شوند که سرگل باشند. گیاه کالانکوئه مانند گیاهان هم خانواده خود گل‌های فراوانی می‌دهد. این گل‌ها که معمولاً  صورتی یا قرمز کمرنگ هستند، از اواسط زمستان تا اواسط بهار می‌شکفند، در بعضی از کالانکوئه‌ها گل‌ها کوچکند در عوض این گونه‌ها به دلیل برگ‌های زیبایشان مورد توجه قرار دارند.
* روش مراقبت:این گیاه علاقه زیادی به نور دارد. در زمستان آن را داخل آپارتمان و نزدیک به پنجره‌های آفتابگیر قرار دهید و در سایر فصول روی تراس یا بالکن در محل سایه آفتاب نگهداری کنید. نیاز کالانکوئه به آب متوسط است، هر بار مقدار کمی آب به آن بدهید اما نباید در فاصله بین دو آبیاری خاک خشک بماند.
 خاک: یک قسمت خاک باغچه، یک قسمت ماسه و یک قسمت کود حیوانی را با هم مخلوط کنید.
گرما: این گیاه گرمادوست است. در زمستان درجه حرارت ۱۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد و در تابستان ۳۰ درجه سانتیگراد مناسب است. البته در فصل گرم، گرمای بیش از این را نیز تحمل می‌کند. رطوبت نسبی معادل ۵۰ تا ۷۰ درصد برای کالانکوئه ایده آل است.
* تکثیر: زمان مناسب برای کاشت بذر اوایل بهار و موقعی است که درجه حرارت به ۲۱ درجه سانتیگراد رسیده باشد. به روش قلمه زدن هم می‌توان آن را تکثیر کرد. به این ترتیب که قلمه‌هایی به طول ۸ تا ۱۲ سانتی متر از شاخه‌هایش جدا کنید و به ماسه منتقل کنید. مناسب‌ترین زمان برای تکثیر به روش قلمه، اواخر بهار تا اواسط تابستان است
برای تکثیر قلمه های انتهایی ساقه را به طول ۵/۷ سامنتیمتر از اواسط تا اواخر بهار با یک چاقوی تیز تهیه کنید، سپس به مدت ۲ یا ۳ روز در کناری قرا دهید تا در محل بریدگی ها، کال تشکیل شود. قلمه ها را دور از تابش مستقیم خورشید در یک اتاق معمولی با دمای ۲۰-۱۸ درجه سانتی گراد نگاه دارید. سپس قلمه ها را به آرامی در گلدانهایی با قطر دهانه ۹ سانتی کمتر، حاوی کمپوست مخصوص گیاهان گوشتی و کاکتوس قرار دهید و در دمای ۲۱-۲۰ درجه سانتی گراد، با نور مناسب و کافی ولی دور از تابش مستقیم خورشید نگاه دارید . خاک را نسبتا مرطوب کنید و مواظب باشید که خیلی خیس نباشد. زمانی که ریشه دهی انجام شده و گیاه جدید شروع به رشد می کند، به آب بیشتری نیاز دارد، ولی مراقب باشید که آبیاری بیش از اندازه نکنید.
این گیاهان شاداب می تواند تا 12 اینچ رشد کنند. گل آنها از چهار گلبرگ تشکیل شده است و می تواند قرمز، بنفش، نارنجی، زرد و سفید باشد. گلهای زیبای قرمز و خوشه ای دارد و برگها گوشتالو و براق می باشد.می توان به میزان ۳ گرم در لیتر، هردو هفته یکبار از خرداد تا شهریور ، به این گیاه کود داد.

خواندن 912 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 خرداد 1398 ساعت 19:26

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@