شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل داوودی

 کد: T703

گل داوودی (chrysanthemum) بنزن موجود در هوا را پاک می کند.

 

داوودیخواص دارویی و کاربردها گل داوودی:
گل داوودی (chrysanthemum) قرن‌ها پیش در چین، به عنوان گیاهی که حال انسان را خوب می‌کند، ارزیابی می‌شد. چینی‌ها از حدود سه هزار سال قبل به پرورش این گل اقدام کردند و برای آن خواص سلامت و بهداشت فراوانی را برشمردند. در جنوب شرق آسیا جوشانده‌های زیادی از گل‌های زرد و سفید داوودی تهیه می‌شود که مفید برای بسیاری از بیماری‌هاست. مردم چین ساقه سبزاین گیاه را جدا می‌کنند و با آن خوراکی مخصوص می‌ پزند که می‌گویند این گیاه خاصیت ضدعفونی کننده دارد وباعث افزایش طول عمرمی‌شود. اما همه این خاصیت‌های درمانی را کناربگذارید و به نتیجه تحقیقات دو ساله پژوهشگران ناسا گوش کنید: براساس این تحقیقات گل‌های داوودی، حتی در مکان‌های کوچک و دربسته، می‌توانند بنزن موجود در هوا را پاک کرده وهوا را از این ماده شیمیایی تصفیه کنند. بنزن یکی از اصلی‌ ترین آلوده‌ کننده‌های هواست که در جوهرها، رنگ‌های شیمیایی، پلاستیک، خوش‌ بوکننده‌ها، ‌بنزین، اسپری‌های تمیز‌کننده ودرنظایرآن‌ها یافت می‌شود.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل داوودی:
یادتان باشد که بهتراست گلدان‌های گل‌های داوودی را درنور‌غیرمستقیم قرار دهید و اگر خوب از آن‌ها نگهداری کنید این گلدان‌ها تا ۶ هفته هم دوام می‌آورند.

خواندن 871 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 15:43

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@