شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل یاسمین

 کد: T705

گل یاسمین (jasmine) باعث کاهش سطح اضطراب شده وتاثیربسیاری درافزایش کیفیت خواب دارد

دانستنی های علمی درباره  گل یاسمین (jasmine) :
*این گل زیبا و خارق العاده اثری آرامش بخش ومسکن بر روی بدن وذهن شما دارد. مطالعات نشان می دهد که این گیاه باعث کاهش سطح اضطراب شده وتاثیربسیاری درافزایش کیفیت خواب دارد و نگهداری گل یاسمن در اتاق خواب دردستیابی به خوابی مطلوب بسیارموثراست. شاید بتوان ادعا کرد که این گیاه تاثیری مشابه یک دیازپام دارد وباعث کاهش اضطراب و خواب آلودگی می شود.
* همچنین این مطالعات نشان داد که این گیاه منجر به افزایش هوشیاری و کارایی بالا در طول روز می شود.
* اگرشما ازبی خوابی واضطراب رنج می برید به سادگی وبا صرف هزینه کم به جای مصرف قرص ازگل یاسمین می توانید استفاده کنید.

گل یاسمین

* گل یاسمین درزبان رایج یاس نام دارد، این گل بیشتردرمصارف زینتی کارایی داشته و به دلیل معطروخوشبو بودن آن درصنعت عطر سازی ازآن استفاده می شود، اما این بخش کوچکی ازاشارات ما به گل یاسمین است، چرا که این گل به دلیل خواص های دارویی متعدد حائز اهمیت است.
* گل یاسمن با وجود برگ های همیشه سبز و براق و شکوفه های زیبای معطرصورتی یا عاجی رنگ همیشه یک انتخاب محبوب برای اتاق خواب می باشد.
* تحقیقات نشان می‌دهد، بوی شیرین گل یاسمین به اندازه والیوم آرامش بخش است و بدون هیچ عارضه جانبی اعصاب را تسکین می‌دهد.
* آزمایشات نشان داد که وجود این رایحه درقفس شلوغ موش‌های آزمایشگاهی باعث می‌شود که موش‌ها فعالیت‌ خود را کاهش داده ودرکنج قفس آرام بنشینند.
* وقتی هوایی که مولکول‌های این رایحه را درخود دارد استشمام شود ازریه‌ها وارد جریان خون شده و ازآنجا به مغزمنتقل می‌شود.
* اسکن‌های مغزی نشان داد که این مولکول‌ها روی ماده شیمیایی موجود درسلول‌های عصبی موسوم به «گابا» تاثیر می‌گذارد وبا آرام کردن این سلول‌ها، اضطراب را کاهش داده وآرامش را تقویت می‌کند.
* به گزارش روزنامه تلگراف، پروفسورهانس هات ازدانشگاه روهردربوخوم آلمان دراین باره گفت: نتایج این تحقیق می‌تواند به عنوان مدرکی با اساس علمی برای اثبات رایحه‌ درمانی مورد توجه قراربگیرد.
* بررسی‌ها نشان می‌دهد که استشمام مولکول‌های روغن یاسمن، پیام‌هایی را به منطقه‌ای ازمغزمی‌فرستد که در کنترل احساسات نقش دارند.
* محققان معتقدند که روغن این گیاه تاثیرات شفابخش گوناگونی دارد. این رایحه در ۸۳ درصد ازعطرهای زنانه و ۳۳ درصد ازعطرهای مردانه استفاده می‌شود.
* حفظ برگ ها وگلهای لطیف آن نیازبه توجه زیادی دارد. گل یاسمن باید دریک اتاق روشن نگهداری شود، اما نباید درزیرنورمستقیم قراربگیرد , درجه حرارت باید متوسط 16 تا 28 درجه سانتیگراد باشد وازدمای زیر 7 درجه سانتیگراد باید اجتناب شود.

خواندن 3877 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 16:13

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@