شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه اسپاتی فیلوم مونا لوا

 کد: T716

گیاه اسپاتی فیلوم مونا لوا نیز یکی از گیاهان پاک کننده هوای داخل خانه است.

 

دانستنی های علمی درباره گیاه اسپاتی فیلوم مونا لوا :
* نام علمی گیاه اسپاتی فیلوم مونا لوا: Spathiphyllum Mauna Loa Supreme
* خانواده : گلشیپوریان - Araceae
* بومی منطقه : آمریکای مرکزی
* نام های دیگر: White Anthurium , Spathe Flower
* گیاه اسپاتی فیلوم مونا لوا نیز یکی از گیاهان پاک کننده هوای داخل خانه است. این گیاه زیبا با گل های سفید، برگ های همیشه سبز دارد و می تواند در نور کم نیز به زندگی خود ادامه دهد. البته باید هفته ای یکبار آن را آبیاری کرد. همه قسمت های این گیاه سمی هستند و باید مراقب بود.
* چه کمکی می کند: این گیاه که تقریبا در بیشتر روزهای سال گلدار است، هوا را از مواد سمی VOCبنزن، مواد سرطان زای موجود در رنگ ها، واکس های مبلمان و چوب و پولیش ها تمیز می کند. این گیاه زیبا همچنین استون را نیز که توسط چسب ها، پاک کننده ها و وسایل الکترونیک متصاعد می شود را نیز جذب می کند.
* این گیاه همیشه سبز بومی آمریکای شمالی بویِژه کلمبیا می باشد و‏این جنس دارای 36 گونه از گیاهان همیشه سبز دائمی استثنایی است وارتفاع ‏آن می تواند به ۲۵ تا ۳۰ سانت برسد .
* اسپاتی فیلوم دارای برگهای سبز براق به شكل نیزه ای است و گلهای كوچك آن روی سنبله سفید استوانه ای، ظاهر میشوند. این سنبله توسط اسپات سفید رنگ تخم مرغی شكل پوشیده شده و زمان گلدهی این گیاه در تابستان است.
* مراقبت از گیاه اسپاتی فیلوم مونا لوا: اسپاتی فیلوم به نور متوسط، گرمای زیاد، خاك همیشه خیس، رطوبت 50 تا 90 درصد وخاك كمی اسید احتیاج دارد.
* کود: كود مورد نیازاین گیاه را می توان به میزان دو گرم درلیتر، هر دوهفته یكبار، از فرودین تا مهر ماه ، مورد استفاه قرار داد.
* خاک: كود زیاد باعث قهوه‌ای شدن نوك برگه ها می شود.مخلوطی از خاك باغچه، خاك برگ باكمی ماسه برای این گیاه مناسب است.
* نحوه ازدیاد اسپاتی فیلوم : اسپاتی فیلوم را می توانید با مراقبت زیاد، ازاواسط تا اواخر بهار، تكثیر كنید. از توده های متراكم گیاه می‌توانید تعدادی گیاه جدید به دست آورید. خاك اطراف ریشه را كاملا مرطوب كنید و به آرامی پاجوشهای موجود در كنار گیاه مادری را، كه حداقل سه تا جهار برگ دارند، جدا كنید. اگر تعداد برگها كمبود، سعی كنید آنها را در حالیكه متصل به پاجوشهای بزرگتر هستند، جدا نمایید. برای قطع ریزومها، از چاقوی تیز استفاده كنید. سعی كنید هر گیاه جدید، همراه ریشه نیرومند و فعالی باشد. هریك را جداگانه در گلدانی با قطر دهانه 11 سانتیمتر بكارید. گیاه جدید را برای چند هفته با كیسه پلاستیكی شفاف بپوشانید و وقتی رویش جدید آغاز گردید، پوشش را بردارید. گلدانها را در دمای 20 تا 21 درجه سانتیگراد و نور كافی قرار دهید و گاهی با آب ولرم مه پاشی كنید

خواندن 762 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 20:12

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@