شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه سرخس بوستون

کد: T708

 سرخس بوستون یکی از دسته گیاهان زیبایی است که بانام سرخس برگ شمشیری نیز معروف است.

دانستنی های علمی درباره گیاه سرخس بوستون:
* نامهای دیگر : سرخس عقابی - سرخس آبلیتراتا - سرخس بسپایک - سرخس مارزبان - سرخس شاخ گوزنی - سرخس برگ شمشیری .
* گیاه سرخس بوستون یا Boston Fern یکی ازبهترین گیاهان برای ازبین بردن آلاینده های محیط های بسته مانند منزل و محل کاروتمیزکننده‌ هوای داخل آپارتمان است زیرا به راحتی آلودگی‌های درون داخل اتاق به خصوص فرمالدئید را حذف می‌کند
* سرخس بوستون یکی از دسته گیاهان زیبایی است که بانام سرخس برگ شمشیری نیز معروف است.
* سرخس بوستون نخستین‌بار در دوران ویکتوریا در انگلستان رواج پیدا کرد. این سرخس با برگ‌های پرمانند و شمشیری بسیار زیبا و برای نگهداری در داخل آپارتمان هم خیلی مناسب است. بیشتر افراد به خاطر برگ‌های نیمه‌آویخته و منحنی این گیاه، آن را در سبدهای آویزان قرار می‌دهند. ؛ البته از آنجا که به رطوبت و آب مداوم نیاز دارد شاید کمی نگهداری آن در سبدهای آویزان دشوار باشد.
* سرخس و ساقه‌های بلند و پربرگش به هر فضایی طراوت می‌بخشد. شما می‌توانید این گیاه را به سادگی داخل یا بیرون از خانه پرورش دهید، فقط به کمی مراقبت نیاز دارد.
* سرخس بوستون از دسته گیاهانی بسیار زیبا بوده که برای رشد خود نیازی به نور زیاد ندارد ازاین‌رو بسیار مناسب برای استفاده در آپارتمان‌ها است. سرخس‌ها به رطوبت بسیار بالایی نیاز دارند که اگر این رطوبت تأمین نشود می‌تواند منجربه خشک شدن گیاه و ریختن برگ‌هایش شود. این گیاه همچنین نیاز به آبدهی بسیار زیادی دارد به‌طوری‌که در تابستان هرروز و در زمستان هفته‌ای دو بار نیاز آبیاری باید انجام شود؛ اما در یک قاعده کلی تمام گیاهان زمانی نیاز به آبیاری دارند که سطح روی خاک خشک شده باشد. برای آبیاری سرخس دقت داشته باشید زمانی که سطح روی خاک به خشکی می‌رود آن را آبیاری کرده و حتماً زهکش مناسبی برای آن در نظر بگیرید. بهتر است زیرگلدانی را با سنگ‌ریزه پرکنید و سپس گلدان را در داخل آن قرار دهید تا خیالتان راحت باشد که آب از زیرگلدانی به داخل گلدان بازگشت ندارد، این کار یک خوبی دیگر دارد و این است که آب جمع شده در داخل سنگ‌ریزه‌ها می‌تواند در طول روز تبخیر شود و رطوبت گیاه را تأمین کند.
* بهترین خاک برای گیاه سرخس بوستون ،خاک جنگلی یا خاک‌برگ است که از دسته خاک‌های قلیایی بشمار رفته و بسیار خوشایند برای گیاه خواهند بود. دو نکته مهم در نگهداری این گیاه این است که همواره درجه حرارت بین ۱۰ تا ۳۰ درجه همراه با رطوبت حفظ شود و دوم آنکه در هنگام آبیاری آب را بر روی برگ‌ها نریزید و به‌شدت دقت کنید که آب تنها بر روی خاک گلدان ریخته شود نه برگ‌های گیاه… این گیاه نیازمند به کود دهی به میزان ۱ گرم در لیتر و هر هفته از فروردین تا شهریور است و کود موردنیاز آن را می‌توانید از گل‌فروشی‌ها تهیه کنید.
* سرخس‌ها اگر به‌اندازه کافی آبیاری نشوند، یا رطوبت کافی و نور مناسب به آن‌ها نرسد دچار سوختگی و ریزش خواهند شد؛ یادتان باشد نور کم برای گیاه ضروری است و اگر در محیطی قرار بگیرد که هیچ نوری به آن نرسد متوجه کم‌پشت شدن برگ‌های گیاه خواهید شد. درصورتی‌که شاهد این عارضه در گیاه خود بودید تنها کافی است در مدت یک هفته در جاییکه نور خوبی در آن جریان دارد گلدان را در سایه قرار دهید و اجازه دهید تا برگ‌هایی جدید در آن ظاهر شود.

 

سرخس بوستون

 

خواندن 812 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 19:36

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@