شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه پاپیتال ابلق

کد: D2013

این گیاه از سوی ناسا به‌عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است.

 

 دانستنی های علمی درباره گیاه پاپیتال ابلق :
* نام انگلیسی: (Hedera helix)
* عَشَقِه را با نام‌های «پاپیتال»، «پیچک انگلیسی» و «داردوست» نیز می‌شناسند. این گیاه با ساقه‌های نرم و بالارونده، برگ‌هایی کوچک و قلبی‌شکل دارد وبه درخت، دیواریا هرداربست دیگری می‌چسبد و بالا می‌رود؛ درغیراین صورت روی زمین می‌خزد. بهترین شرایط برای رشد این گیاه، درکنارپنجره ودرمعرض نورخورشید است.
* گیاه پاپیتال ابلق گیاهی است که سموم هوا را جذب می‌کند؛ ضمن اینکه پرورش آن نیزبسیارساده است.
* عشقه ابلق را می‌توان هم به صورت گلدانی پرورش داد وهم آن را آویز کرد.
* چه کمکی می‌کند؟!شاخ وبرگ‌های متراکم وبه هم فشرده این گیاه درجذب فرمالدئید نقش موثری دارد.فرمالدئید، یکی از رایج ترین آلوده کننده های داخلی خانه است که ازرنگ های ترکیبی یا رزین های کفپوش ها متصاعد می شود.
* این گیاه از سوی ناسا به‌عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است. وجود این گیاه دراتاق می‌تواند به عنوان یک عامل ضدآلرژی تلقی شود؛ چراکه پس از شش ساعت از آوردن این گیاه به یک اتاق آلوده، حدود ۶۰ درصد از قارچ‌ها و آلودگی‌های هوازی و معلق در هوا را جذب می‌کند و باعث می‌شود افرادی که به آلرژی‌های تنفسی دچارهستند در فضایی که این گیاه درآن حضور دارد، بهترزندگی کنند.
* اگرمشاهده کردید برگها رنگ پریده شده اند و گرایش به سبزی دارند، یا نور خیلی شدید است و یا هوای تاریک است. کمبود عناصر هم میتواند همین علائم را به وجود بیاورد
* برگهای چین وچروکدار و خشک شده معرف هوای گرم محیط است.گیاه را به محل خنکتری برده و غبار پاشی کنید.
* لکه های نقره ای روی برگها نتیجه فعالیت حشره آفت است هردوهفته یکبار باسم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی نمائید
* اگر زخمهای سیاه آبکی روی برگها مشاهده شد. با هر نوع مایع ضد عفونی کننده، با غلظت کم، لکه ها را خیس کنید و هوای خشک می تواند نوک برگها را خشک و قهوه ای کند. هوای سرد نیز برگها ر ا پپیچیده و سبز تیره می کند
* در صورتی که زهکش مناسبی نداشته یاشیم و درنتیجه خاک گلدان باتلاقی شود، برگهای پاپیتال سیاه می شوند.
* اگر هم برگها زرد آغشته به تار عنکبوت شدند. باید هردوهفته یکبار با سم کنه کش سمپاشی صورت بگیرد.
* غبار پاشی در دفع این آفت موثر است گیاه پاپیتال به کنه قرمز که باعث این آسیب می شود حساس بوده، بنابراین نباید درمحیط گرم وخشک قرار بگیرد.
* پاپیتال را می توانید به آسانی از اواسط بهار تا اواخر تابستان تکثیر کنید. البته گیاهانی که در بهار تکثیر می شوند مقاوم تر هستند. با یک چاقوی تیز قلمه های ساقه ای و یا انتهایی را به طول ۱۰تا ۱۲ سانتیمتر، از ساقه های رونده جدا کنید و به روش کشت مستقیم قلمه درون گلدان ، آنها را در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر ، حاوی کمپوست بذروقلمه بکارید. خاک را نسبتا مرطوب کنید وبا کیسه پلاستیکی شفاف قلمه ها را بپوشانید . بعد از یک ماه ریشه دهی انجام می شود. شما می توانید کیسه پلاستیکی را برداشته و گلدان را در تور مناسب ، ولی دور از تابش مستقیم خورشید قرا دهید. قلمه ها درآب هم ریشه می دهند. پاپیتالها درهوای خنک هم رشد می کنند اما سعی کنید در طول تکثیر ، دمای محیط ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد باشد.

پاپیتال ابلق

خواندن 1107 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 14:02

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@