شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

نخل اریکا پالم

 کد: K622

 اگر گیاهانی با برگ‎های پرمانند و نازک را دوست دارید، گیاه آپارتمانی اریکا پالم (نخل) برای شما مناسب است.

دانستنی های علمی درباره گیاه اریکا پالم (Areca Palm):
* مشخصات ظاهری گیاه اریکا پالم برگ های کشیده و باریک با رنگ سبز تیره یا سبز و زرد است و گل ندارد. این نخل بزرگ و پر پشت یک گونه از نخل Areca میباشد و این گونه ای متراکم و بلند است. برای رشد به محیطی روشن و خشک نیاز دارد ،این گیاه را دور از رادیاتور قرار دهید.
* درجه حرارت : گرمای متوسط. تحمل سرمای زمستان را ندارد و در این فصل حتما در محیط معتدل داخل ساختمان نگهداری شود
* آب : در فصل رشد به آب نسبتا زیاد نیاز دارد ولی در زمستان کمتر.
* برای تقویت گیاه اریکا می توان از کود کریستالون مخصوص یا 18 در صد می استفاده کرد که مخلوطی از عناصر لازم برای رشد ریشه ،ساقه و برگ گیاه می باشد
گیاه اریکا پالم در محیط های مرطوب و حاره ایی رشد بسیار خوبی دارد ولی به دلیل سازگاری زیاد این گیاه می توان از اریکا پالم در آپارتمان و محیطهای بسته نیز استفاده کرد به طوریکه نوری در حد 50 تا 60 در صد یا نور مصنوعی زرد برای اریکا کافی است و ابیاری 2 تا 3 نوبتی برای اریکا در هفته لازم میباشد.
* به طور خلاصه شرایط محیط برای پرورش گیاه اریکا پالم عبارتند از: نور متوسط به بالا، رطوبت بالا، دمای 15 تا 30 درجه سانتیگراد و خاک مناسب آن خاک برگ و ماسه میباشد.اگر هر ساقه ای شروع به پوسیدن کرد آن را قطع کنید ، زیرا هر گونه پوسیدگی ممکن است باعث پوسیدن ساقه مجاور نیز بشود.

کاشت گیاه اریکا پالم (Areca Palm):
چگونه اریکا پالم بکارید؟
این گیاه بسیار سازگار است. تنها اگر خاکش زهکش باشد هیچ الویتی از نظر نوع خاک ندارد. باور کنید خاک باغچه‎تان یا خاک تجاری هر دو مفید واقع می‎شوند. اگر خاک‎تان سنگین است و زهکشی خوبی ندارد، 1 قسمت ماسه و 1 قسمت کمپوست را با 2 قسمت از خاک مخلوط کنید. با این کار زهکشی خاک‎تان به طرز فوق العاده‎ای افزایش می‎یابد.
دانه‎های اریکا پالم:هنگام کاشت یا تکثیر گیاه اریکا پالم چه گلدانی باید انتخاب کنید؟ گلدانی که دارای سوراخ‎های زهکشی در کف خود باشد و یک سینی یا زیر گلدانی در کف خود، برای گرفتن آب اضافی داشته باشد. در هر حال این گیاه به سرعت رشد می‎کند و دانه آن در عرض 2 ماه یا کمتر جوانه می‎زند.
برای گرفتن گیاه تازه از دانه‎های این گیاه، دانه‎ها باید به صورت تازه و بدون تمیز کردن، مورد استفاده قرار بگیرند. برای رشد دادن اریکا پالم باید دانه‎های آن را در خاک زهکشی که با آب، ماسه و زغال سنگ نارس مرطوب ترکیب شده است بکارید. سپس گلدان را در معرض نور زیاد، رطوبت و هوای گرم قرار دهید. در زمانی نه چندان طولانی می‎توانید 3 نهال کوچک گیاه‎تان را در یک گلدان بزرگ بکارید. در ضمن تقسیم ریشه‎ها نیز می‎تواند برای تکثیر گیاه اریکا پالم مورد استفاده قرار بگیرد. انتخاب گلدان مناسب برای گیاه را بخوانید.

شرایط نگهداری گیاه اریکا پالم :
چگونه اریکا پالم را پرورش دهیم و چگونه از آن مراقبت کنیم؟
اریکا پالم عاشق آب است. البته نه آن‎قدر که ریشه‎ها در آن بمانند. خاک را به اندازه‎ای آبیاری کنید تا هنگام لمس همواره مرطوب باشد. گیاه اریکا پالم در صورتی که به اندازه کافی آب دریافت نکند پژمرده می‎شود و اگر به آن آب کافی برسانید دوباره به حالت قبل باز می‎گردد (البته ممکن است که در صورت دیر رسیدن آب برخی ریشه‎ها از بین بروند و در نتیجه گیاه دوباره به حالت قبل باز نگشته و خشک شود). به یاد داشته باشید که رطوبت، اولین نیاز ضروری گیاهان استوائی است. در نتیجه آبپاشی گاه به گاه با اسپری به نخل او را خوشحال خواهد کرد.
- داخل خانه: زمانی که حرارت هوای خانه را خشک می‎کند، می‎توانید با قرار دادن بخور یا قرار دادن یک قابلمه آب در حال جوش روی گاز هوای خانه را به قدر کافی مرطوب نگه دارید و به سالم باقی ماندن گیاه‎تان کمک کنید.
اگر نوک برگهای اریکا شروع به زرد شدن و به مرور خشک شود به علت گرمی بیش از حد محیط یا آبیاری کم می باشد که با انتقال اریکا به محیطی خنک تر و آبیاری دقیق در نوبتهای به موقع این مشکل مرتفع خواهد شد،اما لازم به ذکر است که این مشکل بیشتر در تابستان بروز می کند.
ساقه های گیاه بعد از مدتی شل می شود و حالت خمیدگی می گیرد یا اینکه برگ های تازه گیاه خیلی با فاصله و یا به اصطلاح علفی رشد که دلیل این اتفاق کمبود نور در محیطی است که گیاه قرار دارد و با انتقال اریکا به محیط پر نور و یا تآمین نور، بوسیله نور های مصنوعی این مشکل از بین خواهد رفت که این مشکل نیز بیشتر در زمستان مشاهده می شود.
با رشد برگ تازه برگ های قبلی گیاه شروع به زرد شدن می کنند این عارضه بدلیل فقر مواد غذایی خاک می باشد که بوسیله کود دهی این مشکل بر طرف خواهد شد.
در بعضی مواقع لکه های قهوه ایی رنگی در پشت برگ ها دیده می شود که آفت عمده اریکا می باشد که نوعی کنه می باشد و با سمپاشی به موقع این آفات از بین خواهد رفت.

خواندن 1360 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 19:24

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@