شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه دوستی

کد: K604

گیاه دوستی (FRIENDSHIP PLANT) گیاهی چندساله و علفی است

 

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک هایی با زهکش مناسب
مکان های گرم و مرطوب
کمی مرطوب
متوسط

خصوصیات گیاهشناسی گیاه دوستی:
"گیاه دوستی" یا "پیله آ اینوولاکراتا" گیاهی است رونده و انبوه از خانواده ی گزنه که کشت آن در برخی موارد به خصوص در نواحی مرطوب مانند تراریوم ها انجام می شود. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است
گیاه دوستی گیاهی چندساله و علفی است. برگ ها بیضوی، دندانه دار، دارای ساختاری خاص، به رنگ سبز تیره می باشند. این برگ ها در قسمت میانی و نزدیک به وسط به رنگ برنز تیره و در حاشیه ها به رنگ سبز روشن مشاهده می شوند. بخش زیرین برگ به رنگ قرمز تیره می باشد. این برگ ها به خصوص برگ های جوانتر دارای کرک های زیادی نیز می باشند. گل ها به صورت خوشه ای، به رنگ سبز مایل به صورتی و کوچک بوده که در تابستان تولید می شوند. این گل ها جلوه ای ندارند. و این گیاه زینتی به دلیل برگ های زیبایش تکثیر و کشت می گردد. این گونه از پیله آ به ندرت در فضای خانگی یا گلخانه تولید گل و میوه می کند.

شرایط محیط رشد گیاه دوستی:
معمولاً در خانه یا گلخانه های گرم، مرطوب با نور غیرمستقیم خورشید رشد می کند. نور کامل خورشید را برای رشد ترجیح می دهد اما در مکان هایی با شدت نور بیش از حد، طرح های روی برگ کمرنگ خواهند شد و از زیبایی برگ کاسته می شود.
در طول فصل رشد به آبیاری منظم و مناسب نیاز دارد. اما در طی فصول پاییز و زمستان باید آبیاری گیاه کاهش یابد. در تابستان حدود دو تا سه بار آبیاری در طول هفته مناسب خواهد بود. ولی در پاییز و زمستان هفته ای یکبار آبیاری برای این گیاه کفایت می کند.
بهترین دما برای این گیاه در طی روز حدود 21 تا 23 درجه سانتیگراد و در طول شب 15 تا 21 درجه سانتیگراد می باشد. در دماهای پایین، برگ های گیاه تیره و سیاه خواهند شد.
این گونه از پیله آ مانند سایر گونه ها به خاکی با زهکش مناسب نیاز دارد. مخلوط یک قسمت پیت ماس و یک قسمت خاک لوم و دو قسمت شن و یا حجم مساوی از پیت ماس و شن محیط مناسبی برای کشت آن است. برای رشد بهتر آن می توان از کود های محلول ویژه ی گیاهان آپارتمانی نیز استفاده نمود.
این گیاه به هرس خاصی نیاز ندارد اما برای جلوگیری از بلند شدن بیش از اندازه ساقه ها می توان آنها را سرزنی کرد تا رشد ساقه ها جانبی تحریک شده و بوته ها متراکم تر گردند.

نحوه تکثیر گیاه دوستی:
ازدیاد این گیاهان از طریق ریشه دار کردن قلمه های انتهایی (قلمه های چوب سبز) در بهار یا تابستان صورت می گیرد. قلمه ها را باید در گلخانه و بستر کشت مرطوب و سبک قرار داد. قلمه های تهیه شده از این گیاه در طول یک ماه ریشه خواهند داد.
روش دیگر تکثیر این گیاه استفاده از قلمه های ریشه یا تقسیم بوته است.

Save

Save

خواندن 843 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 خرداد 1398 ساعت 14:52

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@