شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه سدم مورگانیانوم

کد: KT609

 سدم مورگانیانوم (BURRO'S TAIL)گیاهان گوشتی و کوتاه اند و غالباً در سطح خاک گسترش می یابند و به صورت گیاهان دائمی می باشند.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
خاک های سبک و مرطوب
نواحی گرم و نیمه گرم
کمی مرطوب
 خیلی زیاد

دانستنی های علمی درباره گیاه سدم مورگانیانوم :

گیاهان خانواده کراسولاسه عموماً به صورت درختچه و یا بوته ای شکل با برگ و ساقه های ضخیم و نرم و گوشتی اند. اکثراً رشد عمودی دارند. گونه های یکساله ی آنها که غالباً جزء علف های هرز محسوب می شوند، بسیار اندک هستند. برگ ها بدون بریدگی و در اندازه های مختلف، بدون کرک و صاف و یا کرکدارند. گل ها زیر و در مجتمع خوشه ای به رنگ های مختلف سفید، صورتی و در برخی موارد زرد رنگ می باشند. گونه های این خانواده دارای وجه مشترک زیادی با یکدیگر هستند و اختلاف آنها چنان ناچیز است که مثلاً از شکل کارپل ها در تخمدان ها می توان به تشخیص آنها نائل آمد. به علاوه گیاهان خانواده ساکسیفراژ نیز با کراسولاها شباهت دارند.

خصوصیات گیاهشناسی گیاه سدم مورگانیانوم:
سدم ها حدود 350 گونه گیاهی هستند که همگی گیاهان گوشتی و کوتاه اند و غالباً در سطح خاک گسترش می یابند و به صورت گیاهان دائمی می باشند. اگر محل کاشت آنها مناسب باشد در تابستان (از خرداد تا شهریور) به گل می نشینند و رنگ گل ها از سفید، زرد، صورتی، قرمز تا بنفش متفاوت است.
"سدم مورگانیانوم" گونه ای از جنس سدم ها و خانواده ی کراسولاسه می باشد. این گیاهان بومی جنوب مکزیک و هندوراس هستند. این گونه از سدوم ها، گیاهانی چندساله و گوشتی با ساقه هایی آویزان که طول هر ساقه تا بیش از 60 متر نیز می رسد، تولید می کند.
برگ ها گوشتی به رنگ سبز مایل به آبی بوده و گل ها نیز به رنگ صورتی تا قرمز و به صورت انتهایی و در تابستان ظاهر می شوند.

شرایط محیط رشد گیاه سدم مورگانیانوم:
گیاهان سدم مورگانیانوم در خاک های سبک و خشک و در زیر نور آفتاب شدید به خوبی رشد و نمو می کنند و مناسب باغ های صخره ای می باشند.
سدم مورگانیانوم در نواحی معتدل با دمای حداقل 5 تا 7 درجه سانتیگراد، معمولاً در گلخانه و در گلدان هایی به صورت آویزان کشت می شود.
این گونه ها به خوبی در فضای باز و خارج گلخانه در نور بسیار زیاد اما نه گرمای شدید، رشد می کنند. هرچه نور خورشید بیشتر و مناسب تر باشد، تولید برگ ها و طول ساقه ها بیشتر خواهد شد.
این گیاهان به آبیاری منظم در تمام طول سال به جز زمستان، نیاز دارند. آبیاری بیش از حد به گیاه آسیب زده و در کوتاه مدت آن را از بین می برد. این گونه ها به آب ایستایی پایه بوته به خصوص در زمستان بسیار حساس می باشند.

نحوه تکثیر گیاه سدم مورگانیانوم:
تکثیرسدم مورگانیانوم از طریق قلمه ساقه یا قلمه برگ انجام می شوند. برگ های این گیاهان بسیار ظریف بوده و در اثر دست زدن به سهولت از ساقه جدا می شود. این برگ ها تا چند روز پس از جدا شدن از ساقه زنده خواهند ماند و ریشه ها نیز پس از چند روز نمایان می شوند.

 

خواندن 918 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 14 خرداد 1398 ساعت 00:07

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@