شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه پديلانتوس

  کد: K607

پدیلانتوس به جابجایی حساس بوده و بهترین محل قرارگیری آن پشت پنجره جنوبی و یا شرقی که دارای افتاب قبل از ظهر باشد میباشد

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک شنی با زهکشی خوب
 20 درجه سانتیگراد
 کمی مرطوب
 زیاد

دانستنی های علمی درباره گیاه پديلانتوس :
* گیاه پديلانتوس (BUCK-THORN) درختچه ای زینتی چند ساله از جنس Euphorbia در خانواده فرفیون بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری شمال و مرکز آمریکا میباشد.
* Euphorbia tithymaloides همچنین با نام علمی Pedilanthus tithymaloides نیز شناخته میشود و نام "پديلانتوس" که در ایران بیشتر شهرت دارد از نام علمی قدیم آن گرفته شده است زیرا جنس Pedilanthus هم اکنون با جنس Euphorbia تلفیق شده و از نام قبلی دیگر استفاده نمیشود.
* گياهان اين تيره فرفیون اغلب گوشتى و يا علفى هستند و غالباً شيرابه‌اى شيرى رنگ دارند. برگ‌هاى آنها متناوب، ساده و يا مرکب، و داراى گوشواره‌ است. گل‌آذين آن به شکل نوعى گرزن چند‌سويه به نام سياتيوم است. گل‌ها منظم، واقع در بخش پياله‌ مانند که گاهى حاوى غده هستند. گلپوش ۴ تا ۵ و گاه ۱۰ عدد، کاسبرگ‌ها و گلبرگ‌ها هر يک به تعداد ۵ عدد به‌صورت آزاد يا پيوسته، پرچم‌ها به تعداد زياد تا يک عدد، برچه‌ها ۲ تا ۴ عدد و پيوسته، خامه‌ها غالباً منشعب، تخمک ۱ تا ۲ عدد، تمکن محورى و ميوهٔ کپسول شيزوکارپ است. دانه‌هاى اين گياهان اغلب داراى ناخنک هستند.
* این گیاه با اسامی زیادی در دنیا شناخته میشود که برخی از آنها عبارتست از : Fiddle Flower, ipecacuahana, Jacob's Ladder Japanese Poinsettia, Jew's Slipper, Jewbush, Milk-Hedge, Myrtle-Leaved Spurge, Padus-Leaved Clipper Plant, Red Slipper Spurge, Redbird Cactus, Redbird Flower, Slipper Flower, Slipper Plant, Slipper Spurge, timora misha, and Zig-Zag Plant
* این درختچه می تواند 6 تا 8 فوت ( 1.8-2.4 متر) در ارتفاع رشد کند و به طور کلی حدود 18 تا 24 اینچ ( 46-61 سانتی متر ) عرض دارد. دارای برگ ساده است که به طور روبروی هم در ساقه چیده شده و هر برگ بدون دمبرگ است ( به طور مستقیم به ساقه متصل است) ، و حدود 1.4 تا 3 اینچ ( 3.6-7.6 سانتی متر ) طول دارد. برگ بدون کرک ( صاف ) و نوک دار می باشد.
* پديلانتوس خاک شنی به خوب زهکشی شده را ترجیح میدهد به ویژه با غلظت های بالاتری از بور ، مس، آهن ، منگنز، مولیبدن، و روی و غنی از مواد مغذی و نسبتا به تحمل سطوح شوری خاک مقاوم است.
* این گیاه نسب به کاهش دما عکس العمل نشون میده و برگاش به رنگ قرمز تا ارغوانی در میاد : (علت آن این است که سرما جذب فسفر از ریشه را مختل میکند و این حالت در گیاهان خصوصا در زمستان دیده میشود )
* پدیلانتوس به جابجایی حساس بوده و بهترین محل قرارگیری آن پشت پنجره جنوبی و یا شرقی که دارای افتاب قبل از ظهر باشد میباشد. فاصله بین دو آبیاری سطح خاک خشک نشود و همچنین سعی کنید که روی گیاه آب نپاشید. برای تقویت گیاه میتوانید از کود های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور استفاده نمایید . یک ترکیب خاک معمولی هم برای پدیلانتوس کافی میباشد.این گیاه پس از مدتی به دلیل رشد زیاد زیبایی اش را از دست می دهد هرس و قلمه زدن ضرورت پیدا می کند.
* از آنجايي كه با روش های معمول تكثير از طريق بذر و قلمه نمي توان در مدت زمان محدود تعداد قابل توجهی گياهچه توليد نمود, تكثير درون شيشه ای روش جايگزينی است كه در جهت تكثير گونه های اين جنس مورد توجه قرار گرفته است.
* تکثیر پدیلانتوس از طریق قلمه امکان پذیر است. به علت این که گیاه شیرایه داره است برای قلمه زدن چند ساعت باید قلمه رو بگذاریم کناری تا شیرابه اش خارج شود چون اگر شیرابه وارد خاک بشود امکان ایجاد بروز افت کنه وجود دارد

خواندن 998 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 خرداد 1398 ساعت 15:35

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@