شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه تاج خروس سرده‌ای

کد: D455

تاج خروس سرده‌ای (گل حلوا)از گیاهان گلدار است که دارای ۶۰ گونه متفاوت رنگ‌های بنفش، قرمز و زرد است.

 

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
مخلوط خاک باغچه به همراه مواد آلی و زهکشی مناسب
  20 درجه سانتیگراد
کمی خشک
 متوسط

  دانستنی های علمی درباره گیاه تاج خروس سرده‌ای(گل حلوا) :
تاج خروس سرده‌ای (گل حلوا)از گیاهان گلدار است که دارای ۶۰ گونه متفاوت می‌باشد. گل‌های این گیاه به رنگ‌های بنفش، قرمز و زرد است مردم در سراسر دنیا از گونه‌های این سرده به عنوان سبزی، غلات و گیاه زینتی استفاده می‌کنند.
گیاه تاج خروس سرده‌ای(گل حلوا) یكساله با برگهای تخم مرغی به رنگ سبز روشن كه سنبله های آویخته و بلند گلهای قرمز رنگ آن با طولی حدود ۴۵ سانتیمتر در تابستان و پاییز ظاهر می شوند. حداكثر بلندی ۲-۱ متر و گستردگی آن به ۴۵ سانتیمتر می رسد.
برگهای گیاه 52 تا 60 گونه تاج خروس خوردنی است و حتی از انواع دانه ها وقتی جوان هستند می توان به عنوان سبزی استفاده کرد. فراوری حرارتی تاج خروس شامل پختن بخار دادن و پوست کندن است. این سبزی از لحاظ مزه شبیه اسفناج است و از میان تمام سبزیها بیشترین میزان کلسیم، فسفر و آهن را دارد برگها همچنین دارای مقادیر زیاد پروتئین، کاروتن، ویتامین و دیگر مواد با ارزش است.
روغن تاج خروس برای درمان بیماریهای توموری، تصلب شرائین و سفتی بافتها، کارکرد نامناسب مغز و سیستم گردش خون محیطی، نقض ایمنی، بیماریهای زنان، بیماریهای پوستی، معده و جگر، جراحات، کوفتگیها و زخمهای بدن بر اثر بدخوابی، زخم معده، کمبود ویتامین و جلوگیری از بروز بیماریها بکار می رود.
گیاه تاج خروس سرده‌ای(گل حلوا) با کاشت بذر تکثیر مییابد . بذر را میتوان اوایل اردیبهشت ماه در شاسی سرد کشت نمود . این گیاه جزء گیاهان خودکشت بوده و در هر منطقه ای که کاشته شود ، در سال بعد شاهد رویش گیاهان جدید خواهید بود .

Save

Save

خواندن 723 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 14:11

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@