شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل پرنده سبز

کد: D413

گل پرنده سبز" یا "GREEN BIRDFLOWER" گیاهی غلاف دار از خانواده ی نیام داران یا فاباسه است.گیاه گل پرنده سبزبومی شمال استرالیا است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک هایی با رطوبت کافی
نواحی گرم
کمی مرطوب
 زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گل پرنده سبز:
"گل پرنده سبز" یا "GREEN BIRDFLOWER" گیاهی غلاف دار از خانواده ی نیام داران یا فاباسه است. گیاه گل پرنده سبزبومی شمال استرالیا است. نامگذاری علمی گیاه گل پرنده سبز اولین بار در قرن نوزدهم توسط گیاهشناسی به نام Allan Cunningham صورت گرفت. نام گونه ی گیاه گل پرنده سبز برگرفته از نام این گیاهشناس می باشد. گرده افشانی گل های گیاه گل پرنده سبز توسط زنبورهای عسل انجام می گیرد.
گل پرنده سبز، درختچه ای چندساله است که حدود 1 تا 3 متر ارتفاع می تواند داشته باشد. دارای شاخ و برگ کرکدار و به رنگ سبز کمرنگ می باشد. برگ ها تخم مرغی شکل و به طول 30 میلیمتر هستند. گل ها مانند یک پرنده، به رنگ مایل به سبز با خطوطی به رنگ سیاه می باشند. گیاه گل پرنده سبز روی دمگلی طویل و در انتهای شاخه ها تشکیل می شوند. بذور گیاه گل پرنده سبز در داخل غلاف هایی به طول حدود 50 میلیمتر قرار دارند. این بذور گرزمانند می باشند.

شرایط محیط رشد  گیاه گل پرنده سبز:
گل پرنده سبز می تواند به خوبی در مناطقی با آب و هوای گرم رشد کند. این گیاه نیاز به آبیاری خوب و منظم و مکان هایی با آفتاب کامل دارد. کشت آن در آب و هوای سرد یا مناطقی دارای سرما و یخبندان مناسب نیست.

کاربردها گیاه گل پرنده سبز:
عصاره ی برگ های گیاه گل پرنده سبز توسط بومیان منطقه برای درمان عفونت های چشمی مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین به دلیل تولید گل های زیبا و پرنده مانند، به عنوان گیاهی زینتی نیز مورد کشت و کار قرار می گیرد.

تکثیرگیاه گل پرنده سبز:
تکثیر گیاه گل پرنده سبز به راحتی از طریق کشت بذرها و ریشه دار کردن قلمه ها صورت می گیرد. خیساندن بذور در آب گرم، قبل از کشت، سبب جوانه زنی یکنواخت آنها خواهد شد.

خواندن 1128 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 10:42

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@