شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

دیپساکوس لاسینیاتوس

کد: s217

زیستگاه دیپساکوس لاسینیاتوس  ( CUT-LEAVED TEASEL )  بیشتر در کنار جاده ها و خطوط راه آهن است

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک لومی
10 درجه سانتیگراد
کمی خشک
زیاد

 خصوصیات گیاهشناسی و ظاهری گیاه دیپساکوس لاسینیاتوس :
این گونه از جنس Dipsacus در خانواده Dipsacaceae گیاهی دو ساله بومی اروپا است و در سال اول فقط چند برگ به شکل روزت دارد.
زیستگاه آن بیشتر در کنار جاده ها و خطوط راه آهن است. این گیاه جزء علف های هرز دسته بندی می شود و گسترش شدیدی دارد. گل های موجود در گل آذین ابتدا از بالا و پایین گل آذین شروع به باز شدن می کنند.
برگ ها نیزه ای تخم مرغی هستند و لبه دار هستند. در سال دوم یک یا چند ساقه ی بلند از روزت رشد کرده و بالا می آیند. این ساقه ها زایشی هستند و گل خارداری بر روی راس آن ها ایجاد می شود . ساقه ی این گل آذین خار دار است. این گل آذین بزرگ خار دار دارای گل های سفید ریزی بر روی خود است. گل ها لوله ای شکل و داررای 4 گلبرگ هستند. در اواسط تا تبستان تا اوایل پاییز این گل ها ایجاد می شوند.
در تابستان های گرم برگ ها زرد رنگ می شوند. اغلب این گیاه جزء علف های هرز محسوب می شود و بهترین راه برای جلوگیری از گسترش آن جدا کردن آن به صورت مکانیکی است.
این گیاه معمولا حشرات و به خصوص زنبورهای عسل را به خود جذب می کند. این گیاه قبل از ایجاد گل آذین شباهت زیادی به کلم وحشی دارد.
دیپساکوس لاسینیاتوس حدود 180 سانتی متر ارتفاع دارد و در طبیعت به ندرت یافت می شود.
ساقه راست، مخطط و مضرس است. برگ ها به صورت متقابل هستند و در پایه به هم متصل می باشند. برگ لوب دار و بزرگ هستند . گل آذین آن توپی شکل و به اندازه ی 5 سانتی متر است. گل آذین دارای گریبان است. گل ها کوچک و سفید رنگ هستند و حدود 13 میلی متر طول دارند.
ساقه ی این گیاه تو خالی است و روی آن خارهای بسیاری وجود دارد. پس از ریختن گل ها میوه به شکل achene ایجاد می گردد و سبز رنگ است. گل آذین پس از خشک شدن هم بر روی گیاه باقی می ماند و پایاست.
این گیاه شرایط خشکی و شوری را به خوبی تحمل می کند و از آنجایی که یک علف هرز است می توان از کنترل بیولوژیک و با استفاده از کنه Leipothrix dipsacivagus آن را کنترل نمود.
این گیاه از طریق بذر تکثیر می شود.

خواندن 1331 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 03 اسفند 1397 ساعت 15:50

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@