شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل نرگس آفریقایی

کد: m339

از گل نرگس آفریقایی میتوان به عنوان گل شاخه بریده از آن استفاده نمود ؛ به عنوان گیاه پوششی نیز مصرف میشود.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
خاک لومی با زهکشی مناسب
 27 درجه سانتی گراد
 کمی خشک
 خیلی زیاد

دانستنی های علمی درباره گیاه نرگس آفريقائی :
* گیاه نرگس آفريقائی (AFRICAN LILY) گياهی است با ساقه زير زمينی ( ريزوم دار ) از خانواده Liliaceae با تعداد تقريبی ده گونه كه از نظر گياه شناسی هنوز بدرستی مشخص نشده اند . در منابع مختلف آمده است كه اصل اين گياه از مشرق زمين بوده و در سال ۱۶۳۰ از ايران توسط يك پدر روحانی به فرانسه برده شده است
* اين گياه دائمی بومی كاپ ( آفريقای جنوبی ) است . برگهای آن بشكل روبان و بطول ۵۰ سانتيمتر است . رنگ آن سبز شفاف است و قسمت زيادی از سال را باقی می ماند ( ازخرداد تا مرداد ماه ) از ميان برگها ساقه گل دهنده اي بطول تقريبی ۷۵ سانتيمتر بيرون مي آيد كه در انتهای آن گل آذينی بشكل چتر و حدود ۵۰ عدد گل بشكل نرگس و برنگ آبی و يا آبی مايل به بنفش قرار دارد و يكی از گلهای آبی رنگ نادر در فصل تابستان است .
* بوی اين گياه بطور متناوب كم و زياد ميشود .بدين معنی كه در روز كم بو بوده و از غروب آفتاب شروع به زياد شدن می كند . شدت بوي عطر اين گياه كمی پس از شب هنگام است و باز در اواسط شب كاهش می يابد . اين عطر شگفت آور هنگام اوج آن بسيار غني و سكرآور است .اين گياه نه تنها يكی از بهترين گياهان آپارتمانی بشمار می رود ، بلكه در هوای آزاد نيز ميتوان آنرا به آساني پرورش داد و از طرفی كشت آن بسيار ساده و بخاطر فراوانی گلها قابل ملاحظه است .

نکات پرورشی درباره گیاه نرگس آفريقائی :
* گل ها و شاخ و برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند ؛ در فصل رشد ماهی یک بار نیاز به تغذیه با کود کامل دارد ؛ دارای رشد متوسطی است ؛ میتوان به عنوان گل شاخه بریده از آن استفاده نمود ؛ به عنوان گیاه پوششی نیز مصرف میشود ؛ گیاهی جاذب پروانه محسوب میشود .
* این گیاه دچار بیماری های قارچی می شود که باعث پوسیدگی می شود و باید همه گیاهان و خاک ان اطراف را حذف کرد
* این گیاه با کاشت بذر و تقسیم بوته تکثیر مییابد . بذرها را اوایل بهار میکارند البته 2 تا 5 سال زمان لازم است تا گیاهان حاصله گلدار شوند . با عمل تقسیم که هنگام بهار انجام میشود ، اغلب در سال بعد گیاه فاقد گل خواهد بود .

خواندن 852 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 10:54

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@