شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه محبوبه شب

کد: m303

محبوبه شب (Cestrum parqui) مهم ترین ویژگی این درختچه زینتی، گل های معطر آن است.

دانستنی های علمی درباره گیاه محبوبه شب (Cestrum parqui) :
محبوبه شب یا یاس شب ازگیاهان همیشه سبز بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است که برگ های بیضی شکل، ترد و شکننده ای دارد که تاسه مترهم رشد می کنند, بعضی ازانواع گل های سفید، سبز، زرد و بنفش این گیاه، شب ها عطر خوشی ازخود منتشرمی کنند که باعث عطرآگین شدن فضا می شود.
شاخ و برگ های محبوبه شب نامنظم رشد می کنند و ازهرطرف، امکان اضافه شدن ابعاد گیاه وجود دارد. به همین دلیل هر سال بعد از پایان فصل گلدهی، شاخه های گیاه را هرس می کنند تا منظم تر رشد کند.
محبوبه شب گیاه فضای باز، حیاط و باغچه است. البته در فصل هایی که هوا خنک می شود گیاه را باید به داخل آپارتمان یا گلخانه منتقل کرد.
اگر این گل خوشبورا در گلدان نگهداری کنیم همیشه سبز خواهد بود اما اگر آن را در باغچه بکاریم درفصل زمستان خشک شده و دوباره در فصل بهار شروع به رویش می کند
این گل خوشبوبرای رشد خود به نور بسیارزیادی نیازدارد که باید در مکانی کاملا آفتاب گیر به دوراز اشعه مستقیم تابش خورشید قرارگیرد. گل محبوبه ی شب باید درمکانی که به اندازه کافی رطوبت داشته باشد نگهداری شود. گل محبوبه شب برای رشد خود به آب نیاز دارد که در هفته حداقل به سه بارآبیاری نیاز دارد.

خواندن 1886 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 20:30

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@