شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه پلومریا

کد: m301

دلیل محبوبیت این گیاه گلهای زیبا ومعطری است که دربرخی ازگونه‌های آن درسراسرسال زینت بخش شاخساراین درختچه می باشد.

 

پلومریا

دانستنی های علمی درباره گیاه پلومریا (plumeria or Temple Tree) :
گیاه پلومریا به رنگ‌های سفید با مرکز زرد، قرمز، صورتی، و کرم رنگ است. برخی از رنگ‌های ترکیبی آن بقدری زیباست که به یک اثرهنری مصنوعی شباهت دارد.گل این درختچه بسیارخوشبو است و ازآن برای تولید عطراستفاده می شود
پلومریا یا فرانگی پانی نام درختچه یا درخت کوچک گلدارهمیشه سبزاست که دارای هشت گونه می‌باشد. نام این گیاه ازگیاه شناس فرانسوی درقرن هفدهم به نام چارلزپلومیرکه گونه‌های مختلف این گیاه را شرح داده‌است، اقتباس شده‌است.
این درخت بومی آمریکای مرکزی، مکزیک، کارائیب و آمریکای جنوبی و جنوب برزیل است همچنین امروزه پلومریا در جنوب آسیا بسیار یافت می‌شود. به علت اینکه در کنار معابد زیاد کاشته می‌شود به نام درخت معبد (به انگلیسی: Temple Tree) نیز خوانده می‌شود. یکی از آسان‌ترین گیاهان گرمسیری برای رشد و پرورش است که همیشه سبز است.
زمان شکوفایی این گل طولانی بوده و پرعطراست. ازاسانس آن برای تولید عطروموادی طبی با خواصی آرامش بخش وتسکین‌ دهنده استفاده می‌شود.
گل پلومریا یکی اززیباترین گل های جهان است و دربسیاری ازمناطق دنیا کاشته می شود. به دلیل زیبایی منحصر به فردی که این گل دارد، یکی از محبوب ترین گل های جهان می باشد. درتزیین دسته گل ها وزیبا کردن فضاهای سبزوباغ ها ازاین گل استفاده های زیادی می شود. پلومریا را درگلدان هم می توان کاشت. پلومریا توانایی بالایی دربونسای شدن دارد وبه همین دلیل ازاین درخت پرگل خوشبو به این منظوراستفاده می شود.

 

خواندن 1347 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 20:31

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@