شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

درخت سرو سیمين

کد: D1017

سرو سیمين یا سرو نقره ای گونه ای از جنس Cupressus در خانواده سروها (Cupressaceae) میباشد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  خاک شنی و خاک لوم و خاک رسی

10 درجه سانتیگراد

خشک
 زیاد

 دانستنی های علمی درباره درخت سرو سیمين :
سرو سیمين یا سرو نقره ای گونه ای از جنس Cupressus در خانواده سروها (Cupressaceae) میباشد که با نام سرو آریزونا نیز مشهور است. درخت سرو سیمين بومی جنوب غربی آمریکای شمالی است و در ایالات آریزونا در کشور آمریکا فراوان است. همچنین در نیومکزیکو واقع در جنوب غربی و جنوب ایالت کالیفرنیا و کوه Chisos در غرب تگزاس و در مکزیک در منطقه Coahuila و چیهواهوا یافت می شود.
سرو سیمين یک درخت همیشه سبز با ظاهر مخروطی تا تخم مرغی شکل و تاج مخروطی است. درخت سرو سیمين میتواند تا ارتفاع 10 تا 25 متر (32.8-82.0 فوت) رشد کند و قطر تنه آن به 0.5 متر (19.7 اینچ) می رسد. دارای شاخ و برگ متراکم خاکستری تا سبز روشن میباشد.
برگ های سرو نقره ای 2 تا 5 میلی متر طول دارند . مخروط درخت سرو سیمين دانه گرد و مستطیلی، 15 تا 33 میلی متر، طول دارد و دارای 6 یا 8 (به ندرت 4 یا 10) فلس میباشد که در ابتدا سبز خاکستری یا خاکستری قهوه ای است و 20 تا 24 ماه بعد از گرده افشانی به بلوغ میرسد. مخروط گیاه برای سالهای زیادی بسته باقی می ماند. مخروط نر 3 تا 5 میلیمتر طول دارد و انتشار گرده آن در فوریه و مارس است.
سرو سیمين به‌علت کم‌توقع بودن به آب و مقاومت در برابر خشکى و ضعف خاک مدتى است که به‌عنوان گياه زينتى و صنعتى در ايران کاشت مى‌شود.
شرایط محیط برای پرورش گیاه سرو سیمين عبارتند از:
نور:
آفتابی
رطوبت:
خشک
دما:
6_16درجه سانتیگراد
خاک:
خاک شنی و خاک لوم و خاک رسی
سرو سیمين دارای کاربرد های فراوانی در فضای سبز است و کاشت آن در پارکها ، جنگلکاریها ، حاشیه بزرگراهها ، خیابانها و چمن کاریها زیاد است
انتشار سرو سیمين توسط بذر و یا قلمه در اواخر پاییز انجام میشود. دانه های طبقه بندی شده در 72 درجه فارنهایت رشد خواهند کرد.

Save

خواندن 1037 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 تیر 1398 ساعت 09:10

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@