شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

درخت نخل آسیابی

کد: D1036

درخت نخال آسیابی عضو خانواده ی آریکاسه و نوعی نخل است..تنه راست ، قهوه ای رنگ و پوشده از بخش های کرک دار است.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
 مخلوط شن و ماسه و رس با زهکشی بالا
22 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیاد

 دانستنی های علمی درباره درخت نخل آسیابی:
درخت نخال آسیابی عضو خانواده ی آریکاسه و نوعی نخل است. گونه ای درختی است. تنه راست ، قهوه ای رنگ و پوشده از بخش های کرک دار است. تنه از بقایای برگ هایی که می افتند ایجاد می گردد. رشد بسیار آرامی دارد و برگ های آن حالت آسیاب بادی را دارند به همین خاطر به این نام معروف شده است.
ارتفاع درخت نخل آسیابی به 6 الی 12 متر می رسد. قطر تنه در این درخت به 20 الی 25 سانتی متر می رسد. برگ ها سبز کمرنگ هستند و به صورت یک تاج متقارن در راس گیاه با قطری حدودی 3 تا 4 متر قرار می گیرند.
برگ ها درخت نخل آسیابی پنجه ای شکل و بزرگ هستند و شبیه به بادبزن به نظر می رسند. گل های نر و ماده بر روی گیاه هان جدا از هم قرار می گیرند، به عبارتی درخت نخل آسیابی دو پایه است. گل آذین درخت نخل آسیابی زرد است و در پایان تابستان میوه های مستطیلی شکل و آبی تیره و آبدار بر روی این گل آذین ایجاد می شوند.
درخت نخل آسیابی را بایستی در خاکی با زهکشی بالا کشت کرد و خاک آن همواره مرطوب باشد. آب کافی باعث رشد سریع در درخت نخل آسیابی می گردد ولی به هر حال این گیاه مقاومت بالایی نسبت به خشکی دارد.
درخت نخل آسیابی حتی سرما را نیز به خوبی تحمل می کند. گیاهان مسن تر نسبت به گیاهان جوان تحمل بالاتری نسبت به سرما دارند. جدا نمودن برگ های فرسوده و پیر می تواند به زیبایی و رشد بهتر این گیاه کمک کند. ریشه ها گوشتی و ضخیم هستند و گل های آن بسیار معطر است.
از درخت نخل آسیابی می توان به عنوان یک درخت زینتی در باغ ها ، پیاده رو ها و به عنوان یک سایه انداز زیبا استفاده نمود. حتی می توان در محل های سرپوشیده نیز این گیاه را کشت داد. می توان در لابی ها ، کنار استخر و جکوزی های سرپوشیده نیز از این گیاه زینتی و بسیار زیبا استفاده نمود.
از آفات درخت نخل آسیابی می توان به شته ی نخل اشاره نمود . از جمله بیماری هایی که درخت نخل آسیابی ممکن است به آن ها مبتلا شود می توان پوسیدگی ریشه و لکه های برگی را نام برد.
برای کاشت و تکثیر درخت نخل آسیابی بایستی از بذر استفاده نمود.
برای تکثیر ابتدا بایستی بذرها در هنگامی که میوه کاملا رسیده است جدا نمود ، سپس به مدت 24 ساعت در آب گرم خیساند و سپس آن ها را به یک گلدان سرد منتقل نمود. و پس از 4 الی 6 هفته آن را به گلخانه منتقل نمود.

Save

خواندن 710 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 05 مرداد 1398 ساعت 08:53

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@