شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

بلوبری

 کد: D1230

بلوبری نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مانند به رنگ ابی تیره یا بنفش است.این میوه بومی شمال امریکا می باشد.

بلوبری نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مانند به رنگ ابی تیره یا بنفش است. و دارای فواید بسیاری است که از جمله آن می توان به جوان سازی پوست اشاره کرد. رادیکال های آزاد ذراتی هستند که با آسیب سلول های پوستی و کاهش سطح کلاژن، پوست را مستعد چین و چروک می کنند اما آنتی اکسیدان های بلوبری می تواند این تاثیر را حذف و باعث نرمی و لطافت پوست شود.
این میوه بومی شمال امریکا می باشد. گل های این گیاه به صورت توپی، سفید رنگ و صورتی رنگ پریده یا قرمزمی باشد.طعم میوه های این گیاه شیرین می باشد.

خواص بلوبری

بلوبری اگرچه میوه ای خارجی است اما در کاهش وزن تاثیر فوق العاده ای دارد.
بلوبری یا زغال اخته آبی، میوه ای است که در ایران خیلی کم و به شکل محدود وجود دارد و هنوز در سبد میوه ی خانوارهای ایرانی قرار ندارد.
بلوبری سرشار از رنگدانه ای است که موجب تقویت حافظه و یادگیری می شود و از طرفی از پیری سلول های مغز جلوگیری می کند.
این میوه خوشمزه غنی از ﭘﺮوﺁﻧﺘﻮﺳﻴﺎﻧﻴﺪﯾﻦ است که به ایجاد مزایای مختلف در این میوه همچون مبارزه با سرطان، کاهش وزن و داشتن پوستی شاداب و درخشنده کمک می‌کند. بلوبری یا همان زغال اخته آبی سرشار از ویتامین سی، ویتامین کا، منگنز و سایر آنتی اکسیدان‌هایی است که به سلامت بدن کمک می‌کنند.
از دیگر خواص بلوبری می توان به کاهش کلسترول خون، سودمندی برای بیماران دیابتی و قلبی نیز اشاره کرد زیرا آنتی اکسیدان موجود در بلوبری می تواند شیوه بدن در ذخیره یا تجزیه گلوکز و قند خون را تغییر دهد در نتیجه باعث کاهش ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی می شود.
بلوبری می تواند تقویت سلول های عصبی و حافظه، تسهیل سیستم گوارشی و کاهش چربی های بدن را نیز در برداشته باشد. بلوبری می تواند عفونت های مثانه ای را نیز کاهش دهد زیرا حاوی ترکیباتی است که مانع از چسبیدن باکتری ها به دیواره مثانه را فراهم می کند.
حتی در بیشتر مکمل های گیاهی که در کاهش وزن موثر هستند از ترکیب بلوبری استفاده شده است.
محققان معتقدند استفاده از دم کرده برگ های بلوبری نیز می تواند به مراتب تاثیراتی بیشتراز میوه های بلوبری داشته باشد.
برگ های این گیاهان با توجه به شرایط آب و هوایی می توانند خزان کننده و یا همیشه سبز باشند. برگها 8-1 سانتیمتر طول و 3.5-0.5 سانتیمتر عرض داشته. گل ها زنگوله ای شکل و اکثرا سفید رنگ بوده است میوه ها که قسمت اصلی این گیاه بوده در حدود 15-5 میلیمتر قطر داشته و در ابتدا سبز رنگ بوده اند و بعد از ان قرمز ارغوانی و در نهایت آبی تیره شده. بر روی یک خوشه میوه ممکن است مراحل مختلف رسیدن میوه مشاهده و به همین دلیل گاهی نمی توان تمامی میوه های یک خوشه را همزمان با هم چیده شوند و باید صبر شود تا میوه ها رسیده و سپس آنها را از خوشه میوه جدا کرد که معمولا هر 10-5 روز یکبار نوبت برداشت میوه های بالغ فرا خواهد رسید. روی سطح میوه ها پوششی پودری مانند و محافظ وجود دارد که با دست کشیدن و یا شستن از بین خواهد رفت.
بلوبری در کاهش وزن نیز موثر بوده لذا در بیشتر رژیم های کاهش وزن توصیه می شود و به خاطر طعم متفاوتی که دارد در انواع ترکیب های غذایی نظیر سالاد، نان، پن کیک، ماست و… استفاده می شود و در شکل های مختلف تازه، یخ زده و خشک قابل استفاده است.

شش فایده انواع بلوبری

حالا که در مورد ارزش تغذیه ای بلوبری اطلاعاتی دارید، بهتر است در مورد مزایای این میوه برای سلامتی بدن نیز اطلاعاتی کسب کنید.

با فرآیند پیری مبارزه می‌کند , توانایی مغز را افزایش می‌دهد
با سرطان مبارزه می‌کند , به سلامت قلب کمک می‌کند , برای پوست مفید است , به هضم کمک می‌کند

خواندن 1081 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 12:21

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@