شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

میوه آلبالو

 کد: D1228

میوه آلبالو دارای دم بلند است که بر اساس بلندی یا کوتاهی دم تقسیم بندی می شود و معمولاً ارقام دم کوتاه درخت آلبالو مرغوب ترند.

 

دانستنی های علمی درخت آلبالو(Sour Cherries):
میوه درخت آلبالو ترش مزه و سرخ رنگ است., میوه آلبالو دارای دم بلند است که بر اساس بلندی یا کوتاهی دم تقسیم بندی می شود و معمولاً ارقام دم کوتاه درخت آلبالو مرغوب ترند.
برای میوه آلبالو خواص زیادی ذکرکرده‌اند که از جمله می‌توان به ارزش میوه آلبالو در درمان التهاب کلیه، ناراحتی های کبد، معده و روده ونیزبیماری‌های تبدار اشاره کرد. دم کرده آلبالو خاصیت ادرارآورداشته وازقدیم به ارزش آن توجه داشته‌اند.
ازآلبالو برای تهیه آلبالو پلو، اشکنه آلبالو، شربت آلبالووترشی آلبالو و یکی از پر طرفدارترین لیکورهای جهان ویشنوکا وموارد دیگراستفاده می‌شود.
آلبالو برای اشخاصی که طبع گرم دارند و یا دچار حرارت و گرمی شده اند مفید است. ولی برای اشخاصی که سرد مزاج هستند مفید نمی‌باشد، مگر اینکه آن را با خوراکی های گرم و خشک مثل ادویه جات و زعفران مصرف شود.
آلبالو برای رفع حرارت و تشنگی و دفع غلظت خون و دفع صفرا مفید است. خون را صاف می کند.
هرگاه آب میوه آلبالو را یا مربای میوه آلبالو را با یک دهم رازیانه مخلوط کنند، جهت دفع سنگ مثانه و حرارت مثانه و سوزش مجاری ادراربسیارنافع است.
سردی میوه آلبالو بیشتراز گیلاس است و برعکس گیلاس خشک است. برای افراد گرم مزاج مناسب است و حرارت صفرا را فرو مینشاند.برای افرادی که درگرما حالت تهوع پیدا می کنند مناسب است ومعده آنها را تقویت میکند.

خواص میوه آلبالو:
مصرف آلبالو از بروز نقرس، روماتیسم و بیماری‌های کلیه پیشگیری می‌کند.کالری آلبالو بسیار پایین است و هر یکصد گرم آلبالو حدود ۷۰ کیلو کالری انرژی دارد.
آلبالو سرشار ازویتامین‌های A، B، C و دارای املاح معدنی مانند آهن، کلسیم، فسفر، گوگرد، سدیم، منیزیم، کبالت ومنگنز است.
قند موجود درآلبالو «لوولوز» نام دارد که برای افراد مبتلا به دیابت جذب آن آسان است.
ازمصرف آلبالوی نرسیده باید پرهیزکرد به دلیل اینکه موجب بروزبیماری‌های روده‌ای می‌شود.
مصرف آلبالو برای کسانی که دچاربیماری‌هایی مانند ورم روده و ورم معده هستند، مضراست به دلیل اینکه نمی‌توانند به خوبی آن را هضم کنند.

 

آلبالو

 

خواندن 706 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 12:14

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@