شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

میوه اژدها

 کد: D1210

دراگون فروت یا میوه اژدها (dragon friut) درسال های اخیردرسراسردنیا بسیار محبوب و مرسوم شده.

 دانستنی های علمی درباره میوه اژدها (dragon friut):
* پیتایا یا دراگون فروت روی کاکتوسی به نام هیلوسرئوس رشد می کند که به نام «ملکه هنولولو» نیزشناخته می شود. میوه اژدها فقط درشب شکوفه می کند و گل های میوه اژدها عموما بزرگ وسفید هستند.
* این گیاه بومی جنوب مکزیک و آمریکای مرکزی است اما درکشورهای آسیای جنوب شرقی همچون ویتنام، تایوان، جنوب چین، ژاپن، فیلیپین ومالزی هم کشت می‌ شود.
* دو نوع مرسوم از دراگون فروت، پوست قرمز با لایه های برجسته سبز رنگ دارند که حالتی همانند اژدها را تداعی می کند. گوشت داخلی آن ها هم سفید رنگ با دانه های سیاه است.
* نوع دیگر آن پوست زرد، گوشت سفید با دانه های سیاه دارد و به عنوان دراگون زردرنگ شناخته می شود. این میوه شاید عجیب و غریب به نظر برسد اما مزه آن فرق چندانی با میوه های دیگر ندارد. می توان مزه آن را به کیوی و گلابی تشبیه کرد.
* میوه اژدها مقادیر نه چندان زیاد ازانواع ویتامین ها را درخود دارد که ازجمله می توان به آهن وویتامین C اشاره کرد.
* هر دو گونه سفید و قرمز دراگون فروت را روی موش های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار داده و ثابت کرده اند که در کاهش میزان مقاوت به انسولین وکبد چرب بسیار موثر بوده اند.
* دریکی ازاین تحقیقات، یک رژیم غذایی چرب به موش ها داده شد. سپس عصاره این میوه را به آن ها داده و متوجه شدند که کبد چرب و التهاب را کاهش می دهد. دلیلش هم این است که در باکتری های موجود در معده و احشا، تغییرات مفید ایجاد می کند.
* به دنبال تحقیقی که روی ۱۷ میوه گرمسیری صورت گرفته و میزان آنتی اکسیدان آن ها اندازه گیری شد، مشخص گشت که میوه اژدها به اندازه دیگر میوه ها آنتی اکسیدان ندارد. اما درعوض، بهترین مواد برای حفاظت ازاسید های چرب دربرابر رادیکال های آزاد را دارد.
* این میوه عجیب، منبع سرشاری ازآنتی‌اکسیدان است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک‌ کرده و فرآیند پیری را کند می‌کند. این کار، پوست‌تان را جوان‌ترو صاف‌ترمی‌کند.

میوه اژدها

خواندن 965 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 تیر 1398 ساعت 10:52

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@