شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

میوه خرمالو

 کد: D1202

خرمالو (Persimmon) یک میوه خوشمزه وشیرین, خوشرنگ و زیبای پاییزی است .خرمالو یک درخت تزیینی زیبا می‌باشد

 دانستنی های علمی درباره میوه خرمالو (Persimmon):
* میوه خرمالو (Persimmon) دقیقاً مناسب روزهای سرد پاییزی است که بیشتر مردم کمی احساس خستگی و بی حالی می کنند.
* خرمالو (Persimmon) یک میوه خوشمزه وشیرین, خوشرنگ و زیبای پاییزی است .
* خرمالو از میوه‌هایی است که به دلیل طعم گس شاید مورد علاقه بعضی‌ها نباشد, البته نارس آن گس است وچندان قابل خوردن نیست اما اگرصبر کنید تا حسابی برسد بسیار شیرین و خوشمزه است.
* خرمالو یک درخت تزیینی زیبا می‌باشد که به راحتی قابل کشت است. رشد این درخت کم است وارتفاع آن به زحمت از پنچ تا شش متر تجاوز می‌کند. درخت خرمالو عاشق آب وهوای مدیترانه‌ای است اما سرمای زیاد را هم دوست دارد, این میوه در اصل بومی کشور چین وژاپن است خرمالو میوه‌ی ملی کره‌ای‌ها و ژاپنی‌ها است در این کشورها خرمالو دروسعت زیادی کشت ومصرف می‌شود.
* درخت خرمالو درقرن نوزدهم میلادی پا به اروپا گذاشت. امروزه این میوه نه تنها در ژاپن و ویتنام کشت می‌شود بلکه در برزیل، ایران، لبنان، اسپانیا، ایتالیا، تونس، الجزایر و حتی آمریکا نیز کاشته می‌شود.
* این میوه دارای خواص مفیدی برای بدن است, البته اگردغدغه ی تناسب اندام دارید ونمی خواهید چاق شوید نباید در مصرف آن زیاده روی کنید چون مصرف زیاد آن کالری زیادی به بدن می رساند. قندهای اصلی این میوه فروکتوزوگلوکز هستند.
* از جمله خواص میوه خرمالو می‌توان به رفع سنگ کلیه، کنترل فشار خون، پیش گیری از سرطان و تقویت پوست و مو اشاره کرد.
* خرمالو درحقیقت ترکیب مطلوبی از مواد مغذی به مقدار کافی ومناسب است, بسیاری از مواد مغذی موجود در خرمالو تنها وتاسه درصد نیاز روزانه به آن‌ ها را تامین می‌کنند اما وجود سطح بالایی ازمنگنز دراین میوه هفده درصد از نیازروزانه به این ماده معدنی را تامین می‌نماید.
* خرمالو غیر از منگنز حاوی نه درصد ویتامین C وهشت درصد ویتامین B۶‌ است. فیبر خوراکی موجود در آن نیز به شدت بالاست وهشتاد درصد بافت این میوه را آب تشکیل می‌دهد.
* از دیگر ویژگی‌های میوه خرمالو وجود مقدار بالایی آنتی اکسیدان است که با خنثی سازی رادیکال‌های آزاد از بروز بیماری حاد شونده همچون پیری، سرطان، آب مروارید و دژنراسیون ماکولا (نوعی اختلال چشمی ناشی از افزایش سن) جلوگیری می‌کند.
* یکی دیگراز خواص میوه خرمالو تاثیر آن در تسریع فرآیند کاهش وزن است. وجود فیبر بالا و دیگر مواد مغذی سرعت کاهش وزن را افزایش می‌دهد.
* میوه خرمالو سرشارازپتاسیم ومنیزیم می باشد که با کلسترول و فشارخون بالا مقابله می کند به علاوه پکتین موجود درخرمالو نقش بسزایی درکاھش چربی خون دارد.
* طبع خرمالو گرم و تراست و دانه میوه خرمالو که کوبیده و به صورت گرد درآمده باشد سنگ کلیه و مثانه را دفع می کند,خرمالو آرام کنندة سکسکه است وبه طورچشمگیری بندآورندة خون ریزی است.
* میوه ی خرمالو رسیده برای کودکان نیزمیوه ای مفید محسوب می شود و در رشد و نمو آن ها موثراست و از آن برای درمان اسهال خونی هم می توان استفاده کرد ,خرمالو ورم والتهاب بواسیررا فرو می نشاند
* گرچه خرمالو خواص بسیار زیادی دارد، اما خوردن بیشترازیک تا دوعدد از آن در روز توصیه نمیشود. همچنین خوردن ھمین مقدارازخرمالو ھم برای کسانی که به یبوست مبتلا ھستند، توصیه نمی شود چون تانن موجود درآن یبوست را تشدید میکند.
* کسانی که اختلالات رودهای دارند یا عمل جراحی روده انجام داده اند یا به بیماریھای قلبی و سل مبتلا ھستند باید در خوردن خرمالو احتیاط کنند.

Save

Save

خواندن 856 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 12:08

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@