شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

میوه هلو

 کد: D1224

گزارش آمارجهانی نشان دهنده این امراست که میوه هلو (peach) پرطرفدارترین میوه درکل جهان ازنظر طعم ومزه است.

 دانستنی های علمی درباره میوه هلو (peach):
گزارش آمارجهانی نشان دهنده این امراست که میوه هلو (peach) پرطرفدارترین میوه درکل جهان ازنظر طعم ومزه است.
برخی کارشناسان معتقدند محل اولیه واصلی رویش میوه هلو، کشورایران است. امروزه دربسیاری از کشورهای دنیا، نام این میوه‌ ی دوست‌ داشتنی و لذیذ را ازکلمه‌ ی Persica گرفته که نشان‌دهنده‌ ی نام ایران در دروان قدیم است. به عنوان نمونه مردم کشورانگلستان به هلو Peach ، مردم پرتغال «پرسیکرا»، مردم سوئد «پرسیکدرا»، مردم هلند «پرسیکم»، مردم دانمارک «پرسیک» و مردم ایتالیا «پسکا»، می‌گویند.
چین بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی هلو است ومیوه هلو به عنوان نماد طول عمروجاودانگی در چین مورد تکریم و احترام است.
هلو یک میوه‌ی تابستانی آبدار و همه فن حریف است, نام لاتین آن پرونوس پرسیکا (Prunus Persica) است و محصول یک درخت برگریزاست و درمناطق معتدل درسراسرجهان رشد می‌کند, این میوه بر اساس این‌که گوشت چقدربه هسته چسبیده‌ است به چند دسته طبقه‌ بندی می‌شود, هلوی هسته چسبان که درآن گوشت میوه به سختی به هسته چسبیده‌است، هلوی نیمه هسته‌ جدا که درآن گوشت با کمی تلاش ازهسته جدا می‌شود و هلوی هسته جدا که گوشت به راحتی ازهسته جدا می‌شود.
هلو دارای کربوهیدارت است که مقداری ازآن را فیبر تشکیل میدهد. این فیبربرای هضم وگوارش خوب غذا بسیارمفید است و از یبوست جلوگیری میکند. سلامت کلیه ها را تضمین میکند. فیبرموجود درآن سطح کلسترول خون را تنظیم میکند.
این میوه کرکی انواع ویتامین ها را داراست. از ویتامین های مهم میوه هلو ویتامین A است که در تقویت بینایی نقش دارد. ویتامین E و C هم در ان موجود است که نقش آنتی اکسیدان را بازی میکنند. از ویتامین های دیگری که درآن وجود دارد مهمترینشان ویتامین K و B6 است که وجود تمامی این ویتامین ها با هم خواص هلو را تکمیل میکنند. ویتامین هایی که در این میوه خوشمزه پنهان است به مقدار خوب هم در پوست آن یافت میشوند. پس هیچ وقت پوست هلو را از آن جدا نکنید.
مواد معدنی که در آن وجو دارد هم به خواص هلو می افزاید. پتاسیم خوبی که درآن است به فشارخون سالم کمک میکند. از تشکیل سنگ کلیه و همچنین تحلیل رفتن استخوانها پیشگیری میکند. به خواص دیگرآن مواد معدنی ای مثل منیزیم، فسفر، روی، مس، منگنز، آهن و کلسیم را بیفزایید. همگی در خونسازی وساخت گلبولهای قرمز خون و همچنین محافظت از سیستم عصبی بدن به هم کمک میکنند.
متأسفانه یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری ازانسان‌ها به‌ویژه بانوان را درگیر خود ساخته است، بیماری دردناک واریس است. این بیماری که به دلایل مختلفی از جمله اضافه وزن، نشستن و ایستادن بیش از حد و مصرف برخی از داروهای شیمیایی مانند استروژن و پروژسترون به وجود می‌آید، درد فراوانی داشته و زندگی را برای مبتلایان مختل می‌سازد. بسیاری ازکارشناسان تغذیه و سلامتی معتقدند که میوه‌ی هلو به دلیل داشتن میزان مناسبی از آنتوسیانین‌ها که به خانواده‌ی فلاوونوئیدها تعلق دارند، عمل محافظت از رگ‌های خونی را برعهده گرفته و برگشت خون به سیاهرگ‌ ها را تسهیل می‌کند. بنابراین مصرف هلو درصد ابتلا به بیماری واریس را به شدت کاهش داده و مانع بروزاین بیماری دردناک خواهد شد.
یکی ازخواص میوه هلو درگلهای آن وجود دارد که اگرگل هلورا بجوشانید کرم معده وکرم کدورا ازبین میبرد.

 

خواندن 732 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 12:11

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@