شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

درختچه شاه بلوط آمریکایی

کد: d1909

درختچه شاه بلوط آمریکایی یا AMERICAN CHESTNUT نام یک گونه برگریز از سرده شاه‌بلوط در تیره راشیان است.این درخت بومی شمال شرق آمریکا است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  خاک های دارای مواد آلی

 نواحی معتدل

  کمی مرطوب
متوسط

خصوصیات گیاهشناسی درختچه شاه بلوط آمریکایی :
"درختچه شاه بلوط آمریکایی" یا "AMERICAN CHESTNUT" نام یک گونه برگریز از سرده شاه‌بلوط در تیره راشیان است. این درخت بومی شمال شرق آمریکا است. پیش از این‌که این گونه با نابودی گسترده توسط بیماری سوختگی شاه‌بلوط مواجه شود یکی از مهم‌ترین درختان جنگلی منطقه خود بود. امروزه گونه های کمی از این گیاهان وجود دارد. این درخت حدود 30 متر طول و سه متر نیز قطر دارد. برگ ها دندانه دار و حاشیه برگ ها اره ای شکل می باشد. برگ ها حدود 14 تا 20 سانتیمتر طول و حدود 7 تا 10 سانتیمتر نیز پهنا دارد. گل ها یک پایه بوده ولی گل های نر و ماده به صورت جدا از هم روی یک پایه قرار دارند. گل های نر بسیار کوچک و به رنگ سبز کمرنگ بوده که در خوشه هایی به طول 6 تا 8 اینچ ظاهر می شود. گل های ماده نیز در اواخر بهار و اوایل تابستان تشکیل می شوند. شاه بلوط آمریکایی گیاهی خودگشن است.

خواص درمانی و کاربردهای صنعتی درختچه شاه بلوط آمریکایی:
شاه بلوط یک میوه ی پاییزی و سرشار از خاصیت بوده و حاوی منیزیم می باشد و مناسب برای اهالی ورزش است، به خوبی شما را سیر می کند، کلسترول خونتان را پایین می آورد.
شاه بلوط سرشار از نشاسته است و برای همین هم یک ماده ی غذایی انرژی زا محسوب می شود. گلوسیدهای موجود در آن بعد از پخته شدن به راحتی هضم می شوند و به تدریج تولید انرژی می کنند. مزیت شاه بلوط این است که قند خون را به سرعت بالا نمی برد و شاخص گلیسمی آن نیز بالا نیست. وجود ویتامین های خانواده ی B به خصوص ویتامین B1 در این میوه باعث می شود که بدن بتواند به خوبی گلوسیدهای آن را جذب کرده و تولید انرژی کند.
این میوه سرشار از فیبر است برای همین هم با اشتهای زیاد مقابله کرده و به خوبی از عهده ی سیر کردن شما بر می آید. در واقع با مصرف مقدار کمی از این میوه هم سیر می شوید. خوشبختانه برای طبخ این میوه نیازی به افزودن روغن نیست.
میوه ی شاه بلوط سرشار از مواد معدنی است و برای همین هم برای ورزشکاران بسیار مفید است. این میوه حاوی میزان زیادی پتاسیم، آهن و عناصر مغذی است که برای بدن ورزشکاران لازم است. میوه ی شاه بلوط همچنین منبع خوب منیزیم است. در واقع 100 گرم از این میوه 10 تا 15 درصد نیاز روزانه ی ما به این ماده ی معدنی را تأمین می کند.
مواد مغذی و خواص میوه ی شاه بلوط وسیله ی مناسبی برای مقابله با بیماری هایی مانند بیماری های قلبی عروقی و برخی از سرطان ها محسوب می شوند. باید بدانید که جذب میزان کافی منیزیم معمولاً کار ساده ای نیست به خصوص اگر استرس زیادی داشته باشید.

نحوه تکثیر درختچه شاه بلوط آمریکایی:
تکثیر درختچه شاه بلوط آمریکایی توسط کشت بذر انجام می شود. بذور را بلافاصله پس از رسیدن در شاسی سرد می کارند. این بذور باید از حمله ی موش ها و سنجاب ها محافظت گردند. بذرها قدرت زنده مانی کوتاهی دارند بنابراین باید از خشک شدن در امان بمانند. می توان این بذرها را برای مدت معین در مکان های خنک نگهداری نمود. بذور باید در اواخر زمستان یا اوایل بهار جوانه بزنند.

خواندن 884 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 12:26

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@