شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

درختچه توری ملکه

کد: d1710

درختچه توری ملکه (Queen's Crape-myrtle)در فصل رشد احتیاج به آبیاری با فاصله ولی عمیق دارد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  انواع خاک با PH بین 5 تا 7.5
25 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیاد

 دانستنی های علمی درختچه توری ملکه:
درختچه توری ملکه (Queen's Crape-myrtle) گونه ای از جنس Lagerstroemia در خانواده Lythraceae بومی مناطق گرمسیری جنوب آسیا میباشد و در کشورهای فیلیپین و هند بیشتر یافت میشوند
این درخت در طول رشد خود حدود 20 متر بلند میشود، پوست این درخت صاف و گاهی پوسته پوسته است. این درخت برگریز دارای برگ های تخم مرغی و بیضوی شکل به طول 8 تا 15 سانتی متر و عرض 3 تا 7 سانتی متر و به صورت نوک تیز میباشد.
گل های درختچه توری ملکه در خوشه های راست و ایستاده به طول 20 تا 40 سانتی متر ایجاد میشوند، هر گل با شش گلبرگ سفید تا بنفش 2 تا 3.5 سانتی متر طول دارد.
دوره گلدهی درختچه توری ملکه طولانی و از اوایل تیرماه تا اواخر شهریور می باشد.
نیاز درختچه توری ملکه به نور مستقیم خورشید زیاد است. به همین جهت باید در مکان های باز و کاملاً آفتابگیربه دور از هرگونه سایه درخت، ساختمان یا دیوار بلند کاشته شود تا حداکثر گلدهی را داشته باشد. در درختچه های توری حواشی بزرگراه چمران اهمیت این موضوع کاملاً بارز است، زیرا درختچه های واقع در حاشیه غربی بزرگراه که بدور از هرگونه سایه قرار گرفته اند، سریعاً به گل نشسته و گلهای بیشتری هم تولید کرده اند. ولی درختچه های حاشیه شرقی که زیر سایه درختان بلند، تپه ها، ساختمان ها قرار گرفته اند، دیرتر گل داده اند.
توری در فصل رشد احتیاج به آبیاری با فاصله ولی عمیق دارد. در زمستان نیازی به آبیاری نیست.
بهترین خاک برای کاشت درختچه توری ملکه، مخلوطی از خاک تازه باغچه و خاک برگ به میزان مساوی است. باید در پائیز هرسال مقداری خاک مناسب، در پای بوته اضافه کرد این عمل باعث می شود که ریشه های سطحی کاملاً پوشیده شده و در زمستان از خطرسرمازدگی محفوظ بماند همچنین طی عملیات مکانیکی حذف علفهای هرز آسیب نبیند. این مسئله باید خصوصاً در مورد درختچه های توری حواشی بزرگراه چمران مورد توجه قرار گیرد. زیرا درختچه هایی که در بالای کرت در این منطقه قرار گرفته اند و ریشه هایشان کاملاً از خاک پوشیده شده، سالم تر و قوی از درختچه هایی هستند که در گودی کرت قرار گرفته اند.
درختچه توری ملکه دارای سابقه ای طولانی در کاربردی های عامه پزشکی سنتی است که شامل کنترل فشار خون، اختلالات ادراری ، کنترل سطح کلسترول، درمان اسهال، تسهیل حرکت روده و همچنین به عنوان مسکن(ضد درد) میباشد.
درختچه توری ملکه در جنوب شرق آسیا به خصوص هند و فیلیپین افزایش یافته است و به طور گسترده ای به عنوان یک گیاه زینتی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان کشت می شود.
چوب درختچه توری ملکه Lagerstroemia Speciosa به رنگ قهوه ای مایل به قرمز است و معمولاً برای خانه سازی، مبلمان، قایق، و غیره مورد استفاده قرار می گیرد
در شرایط سایه به دلیل بالا بودن رطوبت، رشد قارچها (عوامل سفیدک) افزایش می یابد.

Save

خواندن 939 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 09:29

دسته بندی کامل درختان و درختچه ها

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@